کد خبر: 816586 A

سردار هادیانفر خبر داد:

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: همیاران پلیس ۱۸ درصد در کاهش تلفات حوادث ترافیکی نقش داشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار کمال هادیانفر،‌ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در حاشیه مراسم راسم بهاردانش و انظباط ترافیک گفت: وظیفه پلیس راهور، نظم و انظباط ترافیکی است. ما به تنهایی قادر به اجرای این مهم نیستیم و همکاری مردم را لازم داریم. بخصوص قشر جوان دانش آموز در این مورد اهمیت بسزایی داد. طبق تحقیقات همیاران پلیس ۱۸ درصد در کاهش سوانح جاده ای موثر است.

وی افزود: ما نیاید فراموش کنیم که سال ۸۵، ۲۷ هزار جانباخته داشتیم و امسال ۱۷ هزار هستند. این ده سال عمر همیاران پلیس است و ما می‌توانیم این تاثیرگذاری را شاهد باشیم. البته بهبود راه، بهبود خودروها و تمهیدات پلیس راهور هم در این امر موثر بود و در کنار آن ۱۸ درصد سهم همیاران پلیس این کاهش محقق شد.

سردار هادیانفر در ادامه گفت: نباید نقش آموزش و پرورش را در خصوص این فرهنگ سازی نادیده بگیریم. کار پلیس راهور دوشادوش سازمان آموزش و پرورش دستاورد بزرگی را حاصل کرد اما کافی نیست و ما باید سوانح جاده‌ای را به حداقل برسانیم.

وی اظهار کرد: برنامه همیاران پلیس بصورت سراسری در تمام نقاط کشور برگزار می‌شود. برنامه‌ای هم برای ۱۶ مهرماه در هفته نیروی انتظامی با مشارکت آموزش و پرورش برگزار خواهیم کرد، ان شالله بتوانیم جمعیتی از دانش آموزان داشته باشیم و بتوانیم از ظرفیت دانش آموزش در فرهنگ سازی استفاده کنیم.

سردار هادیانفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر