کد خبر: 816568 A

رئیس پلیس راهور ناجا:

مراسم بهاردانش و انظباط ترافیک با حضور سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا و علیرضا کاظمی، معاون پرورش و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در محل دبستان دخترانه جواد الائمه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار کمال هادیانفر، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ضمن گرامیداشت یاد ۲۰۰ هزار شهید نیروی انتظامی گفت:  یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی میداریم. کسانی که جانشان را فدای امنیت این کشور کردند.

وی ادامه داد: انظباط ترافیکی از سال ۸۶ بطور منظم برای کاهش تصادفات و فرهنگسازی شروع شده است. امروز با تلاش مسئولین آموزشی و همیاری مردم ، توانسته‌ایم از جان باختن بیش از ده هزار نفر جلوگیری کنیم. خوشبختانه برنامه‌های انجام شده در کاهش تصادفات و معضلات ترافیکی موثر بوده است و توانسته‌ایم در این مدت آمار جان باختگان از ۲۷ هزار نفر به از ۱۷ هزار کاهش داشته است.

وی افزود : وظیفه پلیس راهنمایی و رانندگی توسعه نظم ترافیکی است. و در این حوزه ۳۳ دستگاه مسئول هستند. شاید یکی از بهترین برنامه هایی که در کشور در جهت انظباط رانندگی ایجاد شده است برنامه همیاران دانش آموز پلیس است. همیاران پلیس راهور که بیش از ۱۱ میلیون دانش آموز در آن شرکت دارند.

سردار هادیان فر گفت: مهمترین عوامل تصادفات جاده‌ای نبستن کمربند ایمنی است که جدی‌ترین معضل ترافیکی و علت تصادفات ما است.  پس از آن صحبت کردن با تلفن همراه است. عدم توجه به جاده باعث بسیاری تصادفات است. از خوردن و آشامیدن در حین رانندگی پرهیز کنید. و همچین خواب آلودگی از جدی ترین عوامل تصادفات جاده است. ۴۹ درصد از واژگونی خودروهای کشور به دلیل خواب آلودگی است.    همچنین استفاده از سرعت غیر مجاز در رانندگی عامل بسیاری از تصادفات جاده‌ای است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا خطاب به دانش‌آموزان گفت: باید بگویم که تذکر شما دانش آموزان و همیاران پلیس می‌تواند در رعایت شهروندان موثر باشد.

وی افزود: دانش آموزان باید خودشان از کمربند ایمنی استفاده کنند و هم به سرنشینان جلو هشدار بدهند. بیش از ۱۲ درصد از آسیب دیدگانمان در سوانح کودکان و نوجوانان هستند.  

در پایان هادیانفر گفت : تشکر می کنم از مدیران مدارس و مسئولین آموزش و پرورش در سراسر کشور که این همکاری را با پلیس راهور داشته اند. امسال که به عنوان بهار دانش و انظباط ترافیکی نام گذاری شده است، می توانیم با همکاری هم کارهای بسیار بزرگی بکنیم.

سردار کمال هادیانفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر