کد خبر: 816408 A

رحمانی‌فضلی در نجف اشرف مطرح کرد:

رحمانی‌فضلی که پس از دیدار با استاندار نجف و سرلشگر سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق و فرمانده پلس نجف گفت: برای تسهیل امور زائران اربعین آماده همکاری هستیم.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در نشست خبری در نجف اشرف بر آمادگی ایران برای کمک به عراق در امر تسهیل امور زائران اربعین حسینی علیه السلام تاکید کرد.

رحمانی فضلی گفت: انتظار می‌رود حدود سه میلیون زائر ایرانی امسال در مراسم اربعین حسینی شرکت کنند و بر همین اساس ما آماده کمک به برادران عراقی در تسهیل امور زائران هستیم. ایران و عراق گام‌های خوبی برای تسهیل ورود زائران ایرانی به عراق برداشته‌اند.

وی هدف از سفرش به عراق را تلاش برای رفع هر گونه مانع احتمالی برای حضور زائران  و خدمات رسانی هر چه بهتر به آنان ذکر کرد.

رحمانی‌فضلی همچنین سفر به کربلای معلا و شرکت در چند جلسه ویژه اربعین از جمله نشست مشترک با همتای عراقی خود را از دیگر برنامه های سفرش به عراق عنوان کرد.

وزیر کشور ایران به همکاری موجود میان دو طرف در گذرگاه های چهارگانه عبور زائران اربعین از جمله گذرگاه تازه بازگشایی شده خسروی اشاره کرد و گفت که اقدامات خوبی از سوی دو طرف انجام شده است.

وی همچنین با اشاره به لغو ویزا و کافی بودن گذرنامه معتبر برای تردد زائرین گفت: پیش بینی می شود تعداد زائران امسال نسبت به سالهای قبل افزایش یابد.

رحمانی فضلی وزیر کشور روز یکشنبه پس از بازدید از مرز مهران در جمع خبرنگاران گفت که آخرین تصمیمات در خصوص برگزاری هر چه بهتر راهپیمایی بزرگ اربعین در نشست با وزیر کشور عراق و استانداران مرزی این کشور اتخاذ می‌شود.

وزیر کشور اظهار کرد: همچنین در این نشست یک‌بار دیگر توافقنامه دو جانبه بین ایران و عراق در موضوع اربعین مرور می‌شود.

رحمانی فضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر