کد خبر: 816193 A

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: پس از حادثه حریق در میدان حسن‌آباد با همکاری میراث فرهنگی دوره‌های ویژه مقابله با حریق در بناهای تاریخی با همکاری دانشگاه تهران تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی داوری صبح امروز به مناسبت روز آتش‌نشان مهمان صحن علنی شورای شهر تهران بود.  

وی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سازمان آتش نشانی  گفت: ۱۳۳۸ آتش‌نشان در طرح پایش سلامت جسمانی و روانی شرکت کردند و در راستای حمایت از ایثارگران و خانواده‌های شهدای آتش نشان ۲.۷ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

داوری در ادامه گفت: موضوع سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانی در شورای عالی استان‌ها در حال پیگیری است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی درخصوص تجهیزات اظهار داشت: ۲۰۰۰ دست اورکت و شلوار ضد حریق در این مجموعه، همچنین تجهیزات ویژه حفاظت فردی آتش‌نشانان اعم از دستکش و چکمه ضد حریق نیز خریداری شده است.

داوری افزود: تاکنون ۲۱ دستگاه نردبان و بالابر هیدرولیک و ۶۴ دستگاه فن تونلی و معمولی خریداری شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با بیان اینکه ۲۰ هزار ساختمان در طرح نظام بازرسی ایمنی ساختمان‌ها مورد بازرسی قرار گرفتند و ۹۵ برج و ۸ شهرک مسکونی نیز در طرح ۹۹۹ پایش شده‌اند، اظهار کرد: بر روی ۱۱۸ دستگاه خودرو، سامانه هوشمند پایش خودروهای آتش نشانی انجام شده است. ۲۹ هزار و ۹۵۷ نفر در قالب اجرای طرح حامی ایمنی آموزش داده شده‌اند و ایمنی ۳۱۰۰ مدرسه نیز پایش شده است.

وی درخصوص تدوین اسناد شناسنامه فرآیندهای سازمانی آتش نشانی نیز گفت: چهار سند آماده و سه سند دیگر در حال تهیه است و در حال بازنگری سند راهبردی افق ۱۴۰۴ سازمان و اسناد عملیاتی مرتبط هستیم، زیرا معتقدیم سند باید متناسب با دوره جدید مدیریت شهری و تغییرات شهر تهران بازنگری شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی همچنین از تشکیل کارگروه عملیاتی ویژه ایمنی مترو تهران خبر داد و گفت: پس از حادثه حریق در میدان حسن آباد با همکاری میراث فرهنگی دوره‌های ویژه مقابله با حریق در بناهای تاریخی با همکاری دانشگاه تهران تشکیل شده است.

دانشگاه تهران سلامت مترو بناهای تاریخی سازمان آتش نشانی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر