کد خبر: 816182 A

رییس شورای شهر تهران گفت: آبفا به دنبال اخذ حق انشعاب از پارک چیتگر شده که همین موضوع باعث اختلاف با شهرداری منطقه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در پایان یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز موارد مهمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تذکراتی نیز توسط اعضای شورا در حوزه‌های مختلف مطرح شد. از مهمترین مباحث امروز می‌توان به روز آتش نشان اشاره کرد که تقدیر ویژه‌ای نیز از آتش نشانان انجام شد.

وی افزود: امروز بحث صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری شهیدان در کوی و برزن مطرح شد که اقدامات ویژه‌ای نیز برای این مسیر انجام خواهد شد. در همین رابطه گزارشی در خصوص موضوع شهید زدایی از نام معابر شهر تهران توسط کمیته ویژه به زودی به شورا ارائه خواهد شد.

 هاشمی افزود: در جلسه امروز تشکری نیز از آقای روحانی رئیس جمهوری و تیم ویژه ایشان انجام شد که توانستند منویات مقام معظم رهبری را به خوبی پیگیری کنند و باعث خیر برای کشور شوند.

رئیس شورای شهر تهران همچنین درخصوص بررسی بودجه برگزاری راهپیمایی اربعین که امروز در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفت اظهار داشت: با تصویب این لایحه که یک فوریت آن در جلسه قبل رای آورد، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای هزینه‌های برگزاری این مراسم به شهرداری تهران اختصاص پیدا کرد و مقرر شد گزارش هزینه‌ها نیز پس از برگزاری مراسم به شورا ارائه شود.

هاشمی در ادامه گفت: در جلسه امروز ۲۳ نامگذاری نیز در دستور کار بود که مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تذکر حجت نظری درباره تاثیرات طرح محدوده کاهش آلودگی هوا که جایگزین طرح زوج و فرد شده است گفت: ایشان در جلسه تذکری دادند اما نباید پیش داوری کنیم. این تذکر باید به شهرداری تهران ابلاغ و پاسخ آن داده شود.

رییس شورای شهر تهران در خصوص مشکل تامین منابع آبی پارک چیتگر نیز اظهار کرد: بر اساس بررسی انجام شده سالیانه هفت تا ۱۰ میلیارد تومان هزینه نگهداری چیتگر است و ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان برای آبرسانی این پارک نیاز است اما با توجه به اختلاف آبفا با شهرداری منطقه، آب این پارک قطع شده که ما اعلام کردیم با توجه به هزینه هفت میلیاردی سالانه برای این پارک باید ابتدا پول آب پرداخت شود.

وی افزود: البته آبفا به دنبال اخذ حق انشعاب این محدوده بود که باعث اختلاف با شهرداری منطقه شده است. البته باید توجه کرد که آب تصفیه شده از محل پساب‌ها نیز به درستی استفاده نمی‌شود و تاکید شد این منابع آبی در این محدوده به درستی استفاده شود. در حقیقت اولویت تامین منابع آبی و استفاده بهینه از محل منابع آبی پساب‌ها باعث خواهد شد که مشکلی برای آب چیتگر نداشته باشیم. بی تردید اختلافات با آبفا نیز باید با گفت‌وگو حل و فصل شود.

وی در خصوص آفت درختان این پارک نیز گفت: طبیعی است که درختان بعضا آفت می‌گیرند و باید این موضوع پیگیری شود.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص تاخیر در پرداخت حقوق ناظرینی که از طرف شورای شهر تهران برای انتخابات شورایاری‌ها منصوب شده بودند گفت: پیگیری کردیم که هر چه زودتر حقوق این افراد پرداخت شود. مشکل اینجا بود که این افراد باید حسابی در بانک شهر افتتاح می‌کردند، اما برخی از آنها بدون افتتاح حساب می‌خواستند حقوق خود را دریافت کنند که این موضوع باعث تاخیر در پرداخت حقوق آنها شده بود.

آلودگی هوا بودجه شورای شهر تهران شهرداری جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر