کد خبر: 816051 A

رییس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت:

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: در سال جاری با درخواستی که از هموطنان شد، ۴۰ درصد آمار اهدای عضو افزایش پیدا کرد، بنابراین یقین دارم که در سال آینده کارهای بسیار بزرگتری نیز در حوزه سلول های بنیادی انجام خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مهدی شادنوش (رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت) در همایش روز جهانی اهداکنندگان سلول های بنیادی، اظهار کرد: جای خرسندی است که امروزه، یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه اهدا و پیوند عضو هستیم.

وی با بیان اینکه تمامی پیوندهای عضو در کشور امکان پذیر است، تصریح کرد: اهمیت اهدای عضو در کشور به گونه ای است که برای زنده نگه داشتن یک انسان، هواپیماهای فالکون جت با حمایت وزارت بهداشت برمی خیزد تا عضوی را از شهری به شهر دیگر منتقل کند.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: امروز با همت شما حرکت جمعی دیگری در کشور آگاهی رسانی می شود و دست یاری به سمت مردم دراز خواهیم کرد تا در شبکه ملی سلول‌های بنیادی اطلاعات سلولی خود را ثبت کنند و به این ترتیب زندگی های زیادی را نجات دهند.

وی افزود: امروز بیش از ۲۴ نوع از این بیماریها در کشور ما قابل درمان است یقین دارم که این امر با آگاهی رسانی میسر خواهد شد، همچنان که در سال جاری با درخواستی که از هموطنان شد، ۴۰ درصد آمار اهدای عضو افزایش پیدا کرد، بنابراین یقین دارم که در سال آینده کارهای بسیار بزرگتری نیز در حوزه سلول های بنیادی انجام خواهد شد، پیام ما بسیار روشن است و امیدوارم اصحاب رسانه و تریبون ها پیام ما را به خوبی به تمامی کشور منتقل کند، «ای که دستت میرسد کاری بکن، پیش از آن که هست و نیاید هیچ کار»

اصحاب رسانه اهدای عضو درمان بیماری سلول های بنیادی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر