کد خبر: 815967 A

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد:

رییس شورای شهر تهران گفت: باید در داخل کشور همگرایی و وحدت جریانات سیاسی حول منافع ملی اتفاق افتد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی ( رئیس شورای شهر تهران)  در نطق پیش از دستور خود در جریان یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورای شهر گفت: ابتدا از حضور پرتلاش هیات عالی رتبه دیپلماتیک جمهوری اسلامی در اجلاس سالانه سازمان ملل در نیویورک قدردانی می کنیم. ملاقاتهای متعدد رییس جمهور در بالاترین سطح دیپلماسی با سران ۱۲ کشور مهم جهان ومنطقه و سخنرانی در نشست سالانه سازمان ملل متحد که با حضور قریب به اتفاق هیات‌های دیپلماتیک کشورهای مختلف انجام شد در کنار گفتگوهای صریح با رسانه های آمریکایی وبین المللی، کارنامه موفقی را برای دیپلماسی ایران رقم زد.

هاشمی تصریح کرد: این  در حالی است که بیشترین تلاش ها در جهت ایجاد ایران هراسی در ماههای اخیر از سوی مثلث آمریکایی، عبری، عربی در حال وقوع است. 

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه ارائه منطق جمهوری اسلامی که مبتنی بر اعتدال در سیاست خارجی است، موجب ایجاد تناقض در جبهه مقابل گردید افزود: باید در داخل کشور نیز همگرایی و وحدت جریانات سیاسی حول منافع ملی اتفاق افتاد و شاهد پرهیز از تضعیف نظام بدلیل تفاوت سلیقه ها باشیم.

رئیس شورای شهر درخصوص مسایل مطرح شده در رسانه ها، در مورد حذف نام شهید از تابلو برخی معابر نیز گفت: طی یک هفته اخیر که کمیته ویژه ای به ریاست آقای اعطا تشکیل شده است با جدیت مشغول بررسی موضوع بوده و مکاتباتی با دستگاههای ذیربط نیز صورت گرفته است.

وی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری در پیام اخیر خود به خانواده شهدا در هفته دفاع مقدس تصریح کردند وظیفه داریم نام‌های نورانی شهیدان را تکریم کنیم و عظمت جایگاه آنان را در یادها ماندگارسازیم، افتخاری است برای کوی‌ها و برزن‌ها که نام شهید و عنوان شهادت بر فراز آن‌ها بدرخشد. این موهبت هم اکنون در سراسر کشور وجود دارد و باید ادامه یابد و جا دارد از توجه و حساسیت ایشان به مسایل فرهنگی در حوزه مدیریت شهری قدردانی کنیم و به محض آماده شدن گزارش کمیته ویژه نتیجه به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

وی همچنین روز آتش نشان را نیز تبریک گفت و با توجه به آغاز سال تحصیلی، از همه عوامل خدمتگزار در حوزه انجام خدمات به دانش آموزان وفرهنگیان بویژه در بخش حمل ونقل و ترافیک نیز قدردانی کرد. 

وی افزود:گره های ترافیکی و مشکلات سال جاری نسبت به سالهای گذشته کاهش یافته است و در این رابطه روز گذشته بخش تقاطعی ایستگاه مترو میدان امام حسین (ع) با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی امام جمعه تهران افتتاح شد که البته ۱۲ سال قبل بخش اول ایستگاه به بهره برداری رسیده بود و امیدواریم با سرعت مناسبی که در ماههای اخیر شاهد بودیم ایستگاههای مترو به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه در این ایام، بیشترین تقاضا نسبت به حمل ونقل عمومی وجود دارد اظهار داشت: متاسفانه بدلیل کمبود اتوبوس و واگن مترو، شهروندان با ازدحام و فشار مواجه هستند که ضمن عذرخواهی از این مشکلات، امیدواریم با پیگیری مسئولان شهرداری و مساعدت دولت، بزودی شاهد تقویت ناوگان حمل ونقل عمومی باشیم.

جمهوری اسلامی جهان شورای شهر تهران ناوگان حمل و نقل رییس شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر