کد خبر: 815926 A

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد:

معاون آموزشی وزارت بهداشت در جمع اساتید و مدیران بیمارستان آموزشی درمانی امین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با تاکید بر لزوم آموزش دانشجویان در عرصه های واقعی ارائه خدمات گفت: در قالب برنامه‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی برنامه ریزی شده تا علاوه بر آموزش دانشجویان دوره های عمومی در بسترهای بالینی، دانشجویان رشته های تخصصی نظیر زنان و کودکان و ... در بخش های عمومی آموزش ببینند. این آموزش ها باید به نحوی باشد که حقوق بیماران رعایت شود و خدمات با کیفیتی به ایشان ارائه گردد.

به گزارش ایلنا، باقر لاریجانی (معاون آموزشی وزارت بهداشت) در بازدید از بیمارستان آموزشی درمانی امین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بر ضرورت آموزش دانشجویان علوم پزشکی در عرصه های واقعی ارائه خدمات تاکید کرد و گفت: دانشجو در این آموزش‌ها باید ضمن آشنایی با چالش‌های واقعی سلامت در جامعه، مهارت لازم را نیز کسب نماید.

لاریجانی در طی این بازدید پس از اینکه در جریان نحوه آموزش دانشجویان و رزیدنتها در این مرکز آموزشی درمانی قرار گرفتند، گفت: در برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی یکی از اهداف مهمی که دنبال می شود توانمندسازی دانشجو برای پاسخگویی به نیازهای واقعی سلامت جامعه است.

وی اضافه کرد: در این راستا ضروری است تا  برنامه ریزی لازم جهت انجام آموزش‌های صحیح و لازم برای دانشجویان عمومی و تخصصی در عرصه های آموزشی و بر بالین بیمار صورت پذیرد. در این راستا شرایط برای آموزش در عرصه دانشجویان دوره‌های عمومی و همچنین ارائه بخشی از آموزش دانشجویان دوره های تخصصی در برخی رشته ها نظیر زنان و کودکان در بخش های عمومی بیمارستان ها فراهم شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم رعایت حقوق بیمار در مراکز آموزشی درمانی گفت: باید به نحوی برنامه ریزی شود تا ضمن ارائه بهترین آموزش‌ها به دانشجویان بهترین و سریعترین خدمات هم به بیماران مراجعه کننده ارائه شود.

بنا بر اعلام وبدا، وی افزود: آموزش‌ها باید به نحوی باشد که دانش آموخته رشته های گروه پزشکی پس از اتمام تحصیل تسلط و مهارت های کافی در درمان بیماران به بهترین نحو ممکن را داشته باشد.

لاریجانی با ذکر این که در حال حاضر حاذق ترین اساتید علوم پزشکی در بیمارستانهای آموزشی کشور در حال ارائه خدمات آموزشی و هم چنین درمانی هستند، گفت: جا دارد از تلاشهای اساتید محترم در عرصه های آموزشی و همچنین ارائه خدمات به بیماران تشکر و قدردانی شود.

اصفهان سلامت علوم پزشکی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر