کد خبر: 815190 A

طهرانچی:

رئیس دانشگاه آزاد گفت: ان‌شاءالله در سال تحصیلی جدید با درایت و تدبیر همکارانمان در دانشگاه بتوانیم قدم‌های بزرگی در تحقق سیاست‌های کلی نظام در حوزه آموزش عالی برداریم.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی طهرانچی در ششمین جلسه شورای دانشگاه آزاد با گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: ان‌شاءالله این سال تحصیلی با درایت و تدبیر همکارانمان در دانشگاه آزاد بتوانیم قدم‌های بزرگی در تحقق سیاست‌های کلی نظام در حوزه آموزش عالی و علم و فناوری در قالب گام دوم انقلاب اسلامی برداریم.

طهرانچی با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسه، گفت: با توجه به حساسیت موضوعاتی از قبیل نقش اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی دانشگاه آزاد در بودجه و ثبت‌نام دانشجویان جدید الورود لازم بود در جلسه‌ای فوق‌العاده به صورت تخصصی به بررسی ابعاد مختلف این موضوعات بپردازیم؛ بنابراین جلسه امروز به صورت فوق‌العاده برگزار شد که از حضور همه رؤسای استان‌ها و معاونان در این جلسه تشکر می‌کنم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد با اشاره به برگزاری جلسات هیأت امنای استان‌ها به منظور بررسی بودجه پیشنهادی گفت: برگزاری این جلسات کار ویژه‌ای بود که از همه اعضای هیأت‌های امنای استانی تشکر می‌کنم.

رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: اکنون در مقطع ثبت‌نام دانشجویان قرار داریم و هر آنچه که باید در بودجه مشخص شود، در این ایام قابل پیش‌بینی است. خوشبختانه با مدیریت و تدبیری که در مرکز سنجش و پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی شد، دانشگاه آزاد اسلامی در اعلام نتایج آزمون‌های دکتری، کارشناسی ارشد و رشته‌های با آزمون و بدون آزمون مقطع کارشناسی و اعلام تکمیل ظرفیت‌ها منظم و به موقع عمل کرد و به همین دلیل شاهد افزایش دانشجویان جدید در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: به عنوان مثال تا به امروز شاهد افزایش ۶۹ درصدی ثبت‌نام قطعی در واحد شهررضا هستیم و در واحد علوم پزشکی تهران نیز نسبت به نیم‌سال سال گذشته ۵۳ درصد و در واحد گلپایگان ۳۸ درصد افزایش ثبت‌نام قطعی داشتیم که جا دارد از زحمات طهماسب کاظمی تشکر کنم.

رئیس دانشگاه آزاد با انتقاد از اطلاعیه دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، تصریح کرد: پذیرش دانشجو بخش‌های مربوط به خود را دارد، چه کسی گفته که پذیرش باید تک مرحله‌ای باشد، دانشگاه اختیار دارد که به صورت دو مرحله‌ای عمل کند و با تکمیل ظرفیت تعداد دانشجویان خود را به حد نصاب برساند. جای تعجب است که اطلاعیه می‌دهند که اقدام دانشگاه آزاد غیرقانونی است. در صورتی که پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی کاملاً قانونی بوده است.

دانشگاه آزاد طهرانچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر