کد خبر: 815102 A

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول تاکید کرد: قبل از مصرف محصولات سلامت محور باید از اصالت آنها از طریق سامانه پیامکی و یا وب سایت مطمئن شد.

به گزارش ایلنا، داود سلمان‌پور (معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول) اظهار داشت: هنگام خرید محصولات وارداتی اعم از دارو،مکمل و لوازم آرایشی و بهداشتی باید به کد بهداشت واردات و برچسب رهگیری،ردیابی و کنترل اصالت دقت شود.

سلمان پور ادامه داد: مصرف کنندگان محصولات برای بررسی کد اصالت می توانند با خراشیدن لایه پوشاننده زرد رنگ برچسب های اصالت محصول،شناسه ۱۶ رقمی اختصاصی محصول را از طریق سامانه پیامکی به شماره ۲۰۰۰۸۸۲۲ و یا با شماره گیری ۰۲۱۶۱۸۵ استعلام نمایند.

معاون غذا و دارو افزود:همچنین می توان با مراجعه به سامانه اصالت کالا به آدرس www.ttac.ir و وارد کردن شناسه ۱۶ رقمی اصالت و یا شناسه ردیابی و رهگیری (UID) که یک شناسه اختصاصی،منحصر بفرد و غیر تکراری با طول ثابت ۲۰ رقم می باشد استعلام کرد.

معاون غذا و دارو به مفهوم کالاهای قاچاق پرداخت و گفت:طبق تعاریف بین الملل هر فرآورده ای که توسط غیرسازنده اصلی تولید و عرضه شده باشد و یا حتی فرآورده ای که توسط تولید کننده اصلی تولید،ولی توسط سیستم های غیرمجاز انتقال،توزیع و عرضه شود به علت عدم تضمین سلامت فرآورده،کالای قاچاق نامیده می شود.

بنا بر اعلام ایفدانا، وی در پایان به همشهریان عزیز توصیه کرد: باید توجه داشت که هیچ یک از داروهایی که در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شوند دارای مجوز ساخت و تأئیدیه وزارت بهداشت نمی باشند و نباید سلامتی خود را با تبلیغات دروغین ماهواره ای به خطر انداخت.

 

دارو دانشگاه علوم پزشکی سازمان غذا و دارو سلامت قاچاق کالای قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر