کد خبر: 814588 A

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت:

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت با بیان این که هدف گذاری استقرار طرح نسخه نویسی الکترونیکی در ۳۰ درصد شهرستان های هر استان، ۵۰ درصد پزشکان طرف قرارداد و صد در صد داروخانه‌ها، مراکز تصویرداری و آزمایشگاه ها صورت گرفته است، افزود: همچنین از ۴۳۱ شهرستان کل کشور هدف گذاری ها تا پایان سال برای اجرای این طرح برای حدود ۲۲۵ شهرستان خواهد بود.

به گزارش ایلنا، کوروش فرزین (معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت) ضمن بیان این مطلب ادامه داد: هدف برای استقرار طرح نسخه الکترونیکی در مراکز طرف قرارداد تا پایان سال به تعداد ۱۲ هزار و ۸۸۰ مرکز خواهد بود که باید وارد این پروژه شوند، البته پیشرفت پروژه در نسخه نویسی بیش از نسخه پیچی در داروخانه ها است؛ ضمن اینکه چالش عمده در این طرح کندی ارائه خدمات در مطب ها است، اما با گذر زمان اجرای طرح آسان تر خواهد شد.

 فرزین بیان کرد: از سوی دیگر مهم ترین چالش در داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک استفاده از وب سرویس های سازمان بیمه سلامت است، هرچند که سازمان بیمه سلامت مشوق هایی را برای پزشکان و داروخانه ها از جمله ارائه وام های کم بهره و پرداخت هزینه ها درپایان ماه بدون تاخیر را در  نظر گرفته است.

 وی اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت به دنبال این هستند که پروژه نسخه نویسی الکترونیکی را در تمامی کشور عملیاتی کنند، بنابراین اگر هدف گذاری ها تا پایان سال محقق شود؛ می توان امید داشت در سال آینده پروژه های آی تی در این سازمان درسراسر کشور اجرایی شود. البته امیدواریم حوزه آی تی بتواند مشکلات زیرساختی را هر چه سریع تر حل کند.

 معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: طرح از مراکز خصوصی و مطب های طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت آغاز شده و این درحالی است که وزارت بهداشت اجرای طرح را ازمراکز دولتی و بیمارستان ها شروع کرده است؛ بنابراین باید تلاش کنیم هر دو سیستم بر اساس یک معماری فعالیت کنند.

 فرزین بیان کرد: بستر تمام خدمات الکترونیک در نظام سلامت، پرونده الکترونیک سلامت است. آن‌چه مورد نظر وزیر بهداشت است، فراهم شدن زیرساخت‌های لازم جهت تکمیل و توسعه پرونده الکترونیک سلامت است که نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک به عنوان ورودی هایی که می توانند اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت را تامین کنند، در اولویت کارهای سازمان بیمه سلامت قرار دارد.

سلامت مشکلات معماری وزارت بهداشت بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر