کد خبر: 814134 A

رئیس پلیس راه استان از آمادگی کامل این پلیس به منظور خدمت رسانی مطلوب به زائران حسینی با همکاری کلیه دستگاه های امدادی و خدماتی به زائران حسینی در ایام اربعین خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ سرهنگ "رضا همتی زاده" اظهار داشت: امسال نیز همانند سال گذشته در ایام اربعین شاهد حجم بالای ترافیک در راه های منتهی یه پایانه مرزی استان به سوی کشور عراق هستیم که به همین منظور پلیس راه انتظامی استان با همکاری کلیه دستگاه های مرتبط و حداکثر توان، طرح ترافیکی اربعین حسینی را با تمرکز بر محورهای پرتردد به مرحله اجرا در می آورد.

رئیس پلیس راه استان گفت: با توجه به دوطرفه و کوهستانی بودن جاده های استان از رانندگان وسایل نقلیه و به ویژه افراد غیربومی که آشنایی لازم را با جاده های استان ندارند، تقاضا می شود که با رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از هرگونه عجله و شتاب بی مورد در مسیرهای منتهی به مرز مهران رانندگی کنند.

 وی به آشکارسازی نقاط پرتصادف محورهای منتهی به پایانه مرزی مهران اشاره کرد و افزود: در طول مسیر تردد زائران با نصب تابلو و بنرهای هشداردهنده آشکارسازی لازم به منظور افزایش آگاهی رانندگان و پیشگیری از تصادفات، اقدام لازم صورت می پذیرد.

سرهنگ همتی زاده گفت: برنامه ریزی های لازم درخصوص اطلاع رسانی مستمر از وضعیت راه های استان، اعلام محدودیت های ترافیکی، ساماندهی موکب ها و ثبت ساعت وسایل نقلیه عمومی در پایانه برکت صورت گرفته است.

رئیس پلیس راه استان ایلام خاطرنشان کرد: در اربعین امسال به منظور جلوگیری از گره های ترافیکی در شهر مهران و مسیرهای منتهی به پایانه مرزی، کارت های تردد دستگاه های درگیر در ایام اربعین صادر شده که فقط دارندگان کارت های یاد شده و اتوبوس های مسافربری اجازه تردد دارند و  به سایر وسایل نقلیه در این ایام در مسیرهای اشاره شده، اجازه تردد داده نخواهد شد.

وی تصریح کرد: به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران آقا اباعبدالله الحسین(ع) و با هماهنگی های به عمل آمده نسبت به افزایش ظرفیت پارکینگ های شهر مهران و اطراف آن اقدام شده است.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، این مقام انتظامی در پایان گفت: لازمه خدمت رسانی به زائران، مشارکت و هماهنگی مردم با دستگاه های درگیر در طرح اربعین است که به همین منظور از مردم شریف و ولایتمدار استان به ویژه شهر مهران تقاضای همکاری و مشارکت با خادمان حسینی همچون سال های گذشته به منظور اجرای هرچه باشکوه تر مراسم اربعین حسینی را داریم.

اتوبوس پلیس راه استان خدمت رسانی عراق وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر