کد خبر: 813767 A

رحمانی‌فضلی خبرداد:

وزیر کشور از تشکیل کمیته چهارجانبه‌ برای نحوه اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی دادگاه‌ها خبرداد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی عصر امروز دوشنبه در حاشیه سی و ششمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز طبق معمول از مصوبات جلسه قبل گزارشی ارائه شد. یکی از دستورات اصلی امروز بحث دستورالعمل نحوه پخش اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی دادگاه‌ها بود. بحث مفصلی شد و در نهایت یک کمیته چهارجانبه‌ای تشکیل شد که در آن کمیته موضوع نهایی و در صحن بحث شود.

رحمانی‌فضلی درباره موضوع اربعین و نگرانی‌های اقتصادی پیرامون آن عنوان کرد: در رابطه با این احتمال که حجم سه میلیون رفت‌وآمد مرزها و گمرک‌ها چگونه باید کنترل شود تصمیم‌های خوبی گرفته شد که هر دستگاهی متولی انجام این کار است.  

وی درباره بانک مرکزی و تحریم‌های جدید صورت گرفته و آثار آن در بخش ارز و اقتصاد و تجارت افزود: از قبل در این زمینه آمادگی لازم وجود داشت و شاخص آن هم نوسان قیمت ارز بوده که نوسان زیادی نداشته و تحت مدیریت و کنترل است.

رحمانی‌فضلی به یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه پرداخت و گفت: برخی افراد بدون رضایت و هماهنگی، به اسم دیگران موبایل وارد کردند. قرار شد این مساله بررسی شود زیرا برخی افراد ادعا کردند ما اصلا موبایل وارد نکردیم ولی به اسم ما موبایل وارد شده اگر این اتفاق درست باشد حتما باید جریمه لازم صورت بگیرد و به افرادی که جعل سند داشتند باید حتما برخورد شود.

وزیر کشور تصریح کرد: اگر چنین مساله‌ای نباشد که از قبل مجوز داده شده بود هر مسافری می‌تواند یک موبایل را با رعایت سود بازرگانی و حقوق گمرکی و ارزش افزوده ریجستری کند.

وی گفت: در حوزه مدیریت رسانه‌ای به این نتیجه رسیدیم که با توجه به سیاست‌های اولیه‌ای که در ستاد مطرح شد هدف این است که با هماهنگی و همکاری و مشارکت همه رسانه‌ها باید این فضا را مدیریت کنیم.

رحمانی‌فضلی تاکید کرد: به هر حال فضای تبلیغاتی علیه ایران به شدت رو به افزایش است که اگر دقت لازم را نداشته باشیم حتما در دام جنگ روانی و تبلیغات نامناسب آنها قرار خواهیم گرفت. مقرر شد مجدد با حضور مسئولان و سردبیران روزنامه‌ها و نشریات جلسه‌ای گذاشته شود که نظرات شنیده و سیاست‌ها مجدد ابلاغ شود.

بانک مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر