کد خبر: 813418 A

در برنامه ستاد استقبال از مهر که در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران برگزار شد، مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی از اختصاص اتوبوس‌های ویژه برای مدارس استثنائی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ستاد استقبال از مهر گفت: برای شروع مهر تمهیدات زیادی صورت گرفته تا  شروع مبارک و خوبی داشته باشیم.  در طول تابستان با توجه به آنکه تعطیلات و سفرها بیشتر است و با شروع مهر همه خانواده ها به  فعالیت اصلی بازگشت دارند و حجم ترافیک به صورت سنتی و همیشگی بالغ بر ۳۰ درصد افزایش می یابد و باید بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم تا شهر برای مزدم زیست پذیرتر باشد.

وی افزود: اقدامات مختلفی از قبیل ایمنی در سطوح مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی انجام شده و مرکز کنترل ترافیک با رصد ترافیک سعی می کنند ترافیک سطح شهر را روان کنند.

در ادامه پورسیدآقایی از مدیران شرکت مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی خواست تا گزارشی از اقدامات این مجموعه ها برای مهرماه را ارائه دهند.

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: سرفاصله قطارها در خطوط ۱,۲,۳و۴تا ۳٬۵دقیقه در ساعات پیک کاهش از امروز کاهش می یابد.

وی افزود: سرفاصله حرکت قطارها در خط ۶,از ۲۵دقیقه به ۱۵دقیقه کاهش یافت.

نوبخت با بیان اینکه همه آسانسورها و پله برقی ها فعال است، اظهار داشت: امیدواریم از این به بعد نیز بتوانیم خدمات مناسبی را ارائه دهیم.

در ادامه پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: اخذ معاینه فنی اتوبوس ها، امروز به بیش از ۹۷درصد رسیده است که نسبت به سال گذشته در حدود ۶ درصد به رغم فرسودگی بیشتر ارتقا یافته است.

وی درباره میزان توقف ناشی از تعمیرات اتوبوس های دوکابین گفت: این میزان به کمتر از ۹ درصد رسیده و به معنای این است که پیک جابجایی اتوبوس در خط ۱و۷و ۲ در پیک حرکت به سی ثانیه می رسد‌.

سنندجی افزود: امسال ۲۲خط مدرسه ویژه دانش آموزان داریم و همچنین ۳۲مدرسه استثنایی هم از امروز برای جابجایی دانش آموزان ویلچری تحت پوشش قرار می گیرد.

وی درخصوص بلیط های تک سفره نیز گفت: بلیط های تک سفره برای اولین بار از ۱۵مهر ماه در خطوط اتوبوس رانی مورد استفاده می گیرد.

در ادامه علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: شناسایی نقاط پرسفر، خطوط استراتژیک سازمان تاکسیرانی و برنامه ریزی است. در تهران ۴۰خط بحرانی و استراتژیک داریم و شیفت بندی و پیش بینی دپو خودروهای ون برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: تا ۲۰مهر از ساعت ۶٬۳۰تا ۸٬۳۰صبح وضعیت آماده باش اعلام کردیم و در ۴۰نقطه گشت های ویژه مستقر شده است.

قنادان با بیان اینکه امسال ساماندهی سرویس مدارس  با قوت بیشتری شروع شده است تصریح کرد: برای ۳۵۰شرکت دانش آموزی مجوز فعالیت صادر شده است.

وی در ادامه آماری ارائه کرد و افزود: بیش از ۱۳هزار خودرو سرویس مدرسه در سامانه سپند کشوری ثبت شده اند که ۷۳درصد خودروها تاکسی و باقی خودروی شخصی هستند.

مدیرعامل سازمان نظارت بر تاکسیرانی تصریح کرد: ۴۰درصد رانندگان سرویس های مدارس خانم و ۶۰درصد آقا هستند و  متوسط سن رانندگان ۴۷سال است.

اتوبوس پوشش ترافیک مدرسه شرکت واحد اتوبوسرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر