کد خبر: 812924 A

مدیر کل بهزیستی استان زنجان در جلسه شورای اسلامی استان با تاکید بر ضرورت مناسب‌سازی فضای زیستی و سکونتی در روستاها اظهار کرد: دهیاران و شوراها نیز در اجرای طرح هادی الزامات مناسب سازی را لحاظ کنند.

به گزارش ایلنا، محمد محمدی (مدیر کل بهزیستی استان زنجان) گفت: با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل شوراها می‌توان علاوه بر اطلاع رسانی خدمات بهزیستی در جامعه احصاء نیاز هم کرد .

محمدی با بیان اینکه شهرداری در زمینه مناسب‌سازی معابر عمومی اقدامات خوبی انجام داده، خاطر نشان کرد: همچون گذشته حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر در راستای مناسب‌سازی ادارات، رستورانها، مساجد و معابر عمومی  احساس می‌شود .

 این مقام مسئول افزود: معلولان باید در جامعه چون دیگر افراد احساس کنند که  شهروند درجه یک هستندو این امر محقق نمی شود مگر اینکه همه نهادها وظایف خود را در قبال این بخش ازافراد جامعه به خوبی ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد وظایف بهزیستی در چهارچوب قانون به بخش خصوصی واگذار شده است، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات سازمان بهزیستی، تقویت و توسعه سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات خیریه و تاسیس کلینیک‌های مددکاری است و این تشکل‌ها به بهزیستی، کمک می‌کنند تا برنامه‌ریزی، نظارت و راهبری مناسبی در سپردن  امور  به مردم و تحقق خواست های جامعه هدف داشته باشد

محمدی در ادامه گفت: پیشگیری از بروز معلولیت‌ها اولویت اول سازمان است و در این راستا خوشبختانه در زمینه پیشگیری طبق ماده ۷۵ قانون برنامه ششم توسعه، زوجین در شرف ازدواج ملزم به انجام آزمایش های ژنتیک هستند.

بنا بر اعلام  روابط عمومی بهزیستی، گفتنی است در این جلسه  مهدی قنبری موحد به عنوان مشاور شورای اسلامی استان زنجان در حوزه  معلولین و مناسب سازی منصوب گردید. 

شورای اسلامی مناسب سازی بهزیستی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر