کد خبر: 812919 A

هاشمی مطرح کرد:

رییس شورای شهر تهران گفت: تهدیدات گسترده بین المللی خطری است که تنها با روش دفاع مقدس، یعنی اتکا به قدرت مردم در صف، وحدت مسئولان در ستاد و تدبیر وعقلانیت در فرماندهی قابل حل است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در ابتدای یکصد و شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس مقطعی است که نه تنها در تاریخ انقلاب اسلامی، بلکه در تاریخ معاصر ایران بی نظیر و الگویی از ایستادگی و فداکاری یک ملت در دفاع از وطن و تمامیت ارضی خود برای جهانیان است.

وی با بیان اینکه ملت ایران توانست در جهان دو قطبی قرن بیستم، مستقل و برخاسته از انقلابی نوپا در برابر رژیمی سراسر مسلح و مورد حمایت دو ابرقدرت شرق و غرب، بایستد، افزود: ملت ما بدون واگذاری ذره ای از خاک خود، از جنگ و خون به صلحی سرافرازانه و سبز برسد.

هاشمی از بیش از 200 هزار شهید دفاع مقدس و جانبازان و رزمندگان آن دوران یاد کرد و گفت: امنیت امروز ما نتیجه جانفشانی دیروز آنهاست.

رییس شورای شهر تهران تصریح کرد: اکنون که شرایط خطرناک جهان اسلام و جنگ‌های تمام نشدنی در منطقه را می بینیم به درایت، تدبیر و از خودگذشتگی بنیانگذار جمهوری اسلامی، امام خمینی که بعنوان فرمانده کل قوا، دوران ایستادگی را رهبری کردند و تلخی جنگ را به شیرینی صلح پیوند دادند، پی می بریم، اگرچه امام پیش از آنکه رییس رژیم بعثی به شکست خود و واگذاری هرآنچه که جمهوری اسلامی می خواست، اعتراف کند، رحلت کردند، اما افتخار و پیروزی در دفاع مقدس در تاریخ برای ایشان ثبت گردید.

وی افزود: بی مناسبت نیست در اینجا یادی کنیم از آیت الله هاشمی رفسنجانی و سایر فرماندهان دفاع مقدس که با به جان خریدن خطرات، جان و آبروی خود را در طبق اخلاص گذاشتند و با دفاع مقدس، در سخت ترین نبرد تاریخ معاصر برخلاف جنگهای گذشته اجازه جدایی یک وجب از خاک ایران را ندادند.

هاشمی با اشاره به شرایط حساس بین المللی و تهدیدات گسترده قدرتهای خارجی افزود: این تهدیدات خطری است که تنها با روش دفاع مقدس، یعنی اتکا به قدرت مردم در صف، وحدت مسئولان در ستاد و تدبیر وعقلانیت در فرماندهی قابل حل است.

رئیس شورای شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: اگر تجربیات گرانقیمت دفاع مقدس سرلوحه عملکرد مسئولان کشور قرار گیرد، یقینا هیچ قدرتی قادر به تهدید و اعمال فشار بر جمهوری اسلامی نخواهد بود.

جهان جهان اسلام دفاع مقدس شورای شهر تهران جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر