کد خبر: 812883 A

وزیر آموزش و پرورش:

جشن غنچه‌ها و شکوفه‌ها با حضور وزیر آموزش و پرورش، امروز مورخ ۳۱ شهرویر ۹۸ در محل مدرسه ابتدایی تشیع برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن حاجی میرزایی (وزیر آموزش و پرورش) گفت:  آینده این کشور به دست این فرزندان رقم خواهد خورد. نبض اصلی آموزش و پرورش در دوره ابتدایی می تپد. آموزش ابتدایی اصلی ترین دوره آموزش است. مطالعات متعددی اثبات کرده است که اگر به جای توسعه آموزش عالی در کشور آموزش ابتدایی را مورد توجه قرار دهیم، برای جامعه بهره‌وری بهتری دارد و سرمایه گذاری برای کودکان از آموزش دانشگاهی کارسازتر است. آموزش ابتدایی و توجه به آن برای پیشرفت کشور تعیین کننده تر است.  

حاجی میرزایی افزود: این دوره، دوره شکل‌گیری شخصیت کودکان است و بیشترین تاثیر را دوره ابتدایی در زندگی کودکان می گذارد. هم فرهنگ دینی و هم مطالعات علمی این امر را ثابت می کند.

همچنین وزیر آموزش و پرورش اذعان کرد: کودکان تا قبل از مدرسه باعث شگفتی والدین می شوند. مدرسه باید استمرار این شگفتی باشد و مجال رشد و تربیت را بدهد.  باید مدرسه بیشترین شباهت را به خانواده داشته باشد.

وی در ارتباط با اهمیت فضای شاداب مدارس گفت:  دانش آموزان روان پاک و ذهن خالی از آلودگی دارند. آنها بیش از کلام ما از رفتار ما می آموزند. باید روی شاد بودن و مناسب بودن مدرسه تاکید کرد. باید فضای مدرسه سرشار از شوق باشد و این بدست نخواهد آمد مگر اینکه مدرسه شاد باشد و آموزش همراه با داستان و هنر و بازی باشد.  

وی افزود: امیدوارم با تلاش مسئولین وزارت خانه هیچ فردی در سن تحصیل امکان آموزش را از دست ندهد. تربیت خانه و مدرسه باید هماهنگ باشد. ارتباط معلمین با مدرسه زمینه های رشد را برای کودکان فراهم می‌کند.درخواست می کنم به خانه دوم فرزندان خود بیایید و آموزش آنان را نظارت کنید.

آموزش و پرورش مدرسه وزیر آموزش و پرورش سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر