کد خبر: 812868 A

رییس پلیس راهور تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه نقاط حادثه‌خیز و نقاطی که دارای گره‌های ترافیکی هستند، شناسایی و به شهرداری اعلام شده است، گفت: ظاهرا رفع این نقاط از اولویت‌های شهرداری نیست.

 سردار محمدرضا مهماندار (رییس پلیس راهور تهران بزرگ) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره سد معبر و اختصاصی کردن حاشیه خیابان توسط برخی مغازه‌ها و فروشگاه‌ها گفت: معبر و حاشیه خیابان برای همه افراد جامعه است و مسدود کردن آن توسط برخی مغازه‌داران کار غیرقانونی است.

وی با بیان اینکه پیاده‌رو و حاشیه خیابان برای استفاده عمومی است، ادامه داد: پیاده‌رو محل عبور و مرور عابران پیاده است و هیچ کس نباید با توقف خودرو و یا موتور سیکلت پیاده‌رو را مسدود کند. همچنین اصناف نمی‌توانند با استفاده از کله‌قندی و یا با هر وسیله دیگری بخواهد، حاشیه خیابان و معبر را مسدود کرده و به محل اختصاصی برای خود تبدیل کنند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: پلیس بارها این موارد را به مغازه‌داران تذکر داده است و چنانچه صنفی به تذکرات پلیس در خصوص سد معبر و اختصاصی کردن حاشیه خیابان توجهی نکند، حتما از طریق امکان برای برخورد با این اصناف و تعطیلی آن مغازه اقدام خواهیم کرد.

سردار مهماندار همچنین درباره رفع نقاط حادثه‌خیز در شهر تهران و نقاطی که دارای گره ترافیکی هستند، تصریح کرد: ما درباره نقاط حادثه‌خیز و به ویژه نقاطی که دارای گره ترافیکی هستند، بارها به شهرداری تذکر داده و پیگیر رفع این نقاط بوده‌ایم، اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم. 

وی با بیان اینکه ۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز و همچنین نقاطی که دارای گره‌های ترافیکی هستند، در نقاط مختلف شهر تهران شناسایی شده‌اند، افزود: تمامی این موارد به شهرداری نیز  اعلام شده اما ظاهراً رفع نقاط حادثه‌خیز و نقاطی که دارای گره‌های ترافیکی هستند، جزو اولویتهای شهرداری نیست.

سردار محمدرضا مهماندار نقاط حادثه‌خیز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر