کد خبر: 812568 A

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران نبود دغدغه کمبود فرآورده‌های خونی در مراکز درمانی استان تهران را نتیجه فداکاری و از خودگذشتگی کارکنان انتقال خون استان تهران دانست و بر نقش موثر این اداره کل در حوادث و بلایایی طبیعی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا،  نعمت الله ترکی (رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران) چهارشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۸ پس از بازدید از بخش‌های مختلف فنی انتقال خون استان تهران در جمع کارکنان این اداره کل حاضر شد و اظهار کرد: فداکاری و از خودگذشتگی شما موجب شده تا ما در کشور و تهران دغدغه انتقال خون را نداشته باشیم و همیشه در حوادث و بلایای طبیعی نقش موثری را ایفاکردید. من به شما دوستان خدا قوت می‌گویم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران ادامه داد: کار در اداره انتقال خون یک کار مقدس است و در کنار تعهد و تخصص، عشق و علاقه را در کارکنان می بینم که وجه تمایز این اداره کل با سایر دستگاه ها و ادارات در همین عملکرد عاشقانه است.

بنا بر اعلام روابط عمومی انتقال خون استان تهران، این مقام مسئول در استان تهران اضافه کرد: انتقال خون استان تهران به عنوان شاهراه حیاتی نظام سلامت در پایتخت و تامین کننده ۲۵ درصد فرآورده های خونی کل کشور، از نظر عملکرد شایستگی دریافت نمره بیست را دارد و مردم شریف تهران هم به خاطر همراهی مستمر در این حرکت انسانی مثل دیگر مشارکت های خیریه و اجتماعی، از نظر من نمره بیست دارند.

وی در ادامه با اشاره به دو دیدگاه حاکم در ادارات بر اساس عملکرد کارمزدی یا وقت مزدی، افزود: بر اساس قانون، هر دستگاه استان تهران باید بر اساس کارکرد و خدمت بودجه دریافت کند. ما الان وقت مزدی هستیم که باید کارمزدی باشیم. من تمامی مشکلات را واقف هستم و قطعا در مورد اصلاح ساختار اداری و استخدامی شما اقدامات قانونی را دنبال خواهم کرد. حداقل کار این است که حقوق و مزایای شما با ستاد مرکزی سازمان انتقال خون کشور مطابقت داشته باشد.

نعمت الله ترکی همچنین در مورد راه کارهای قانونی در رفع چالش های اداره کل انتقال خون استان تهران سخن گفت که موجب دلگرمی و تشویق حاضران شد و قول داد حتما موارد را یک به یک پیگیری کند.

در ابتدای  این نشست سید مرتضی طباطبایی؛ مدیر کل انتقال خون استان تهران نیز با اشاره به کمبود منابع مالی، گفت: من چیزی ندارم به کارکنان زحمتکش و دلسوز این سازمان تقدیم کنم حتی دستکش یا لباس و کفش مخصوص هم نمی توانم بدهم. خیلی از دوستان رفتند و شاید بخش خصوصی برای آنها بهتر بود اما آنهایی که ماندند ایثار می کنند. وقتی روز عاشورا و تاسوعای حسینی تا ۵ صبح عاشقانه در حال خونگیری، تهیه فرآورد‌ها و انجام آزمایش های غربالگری هستند باید به این تلاش‌ها اجر نهاد و آنها را دید.

بنا‌براین گزارش رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در ابتدای حضور خود در اداره کل انتقال خون استان تهران از مرکز جامع اهدای خون وصال، آزمایشگاه تهیه فرآورده های خونی، آزمایشگاه انجام آزمایش های غربالگری،  پخش خون و همچنین سردخانه  منفی ۴۰ درجه ذخیره خون و پلاسما بازدید کرد.

وی همچنین در پایان این این بازدید به صف داوطلبان اهدای خون پیوست و در این باره گفت: من در طول این سالها حداقل سالی یک بار اهدای خون داشته ام و دوست دارم بیش از قبل و با هدف نجات جان بیماران در دوره‌های زمانی سه ماهه به مراکز اهدای خون مراجعه کنم.

استان تهران انتقال خون سازمان مدیریت و برنامه ریزی عاشورا مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر