کد خبر: 811206 A

محمودی خبر داد:

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور از آغاز ثبت‌نام اتباع برای سفر اربعین در سامانه سماح خبر داد و گفت: این افراد می‌توانند برای تکمیل ثبت نام به دفاتر خدمات اتباع مراجعه کنند.

به گزارش ایلنا، محمودی درباره سفر اربعین حسینی (ع) اتباع و ثبت نام  این افراد درسامانه سماح اظهار داشت: با توجه به اهمیت مراسم اربعین و راهپیمایی عظیم عاشقان حسینی (ع)  در قدم اول طبق توافقی که میان جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق ایجاد شد، صدور ویزا برای حضور شهروندان ایرانی در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی(ع) به صورت موقت حذف شد.

وی افزود: از آنجایی که بسیاری از پناهندگان و اتباع خارجی دارای مدرک معتبر  در ایران، جزء عاشقان و دلدادگان امام حسین (ع) هستند و شرکت در مراسمی چون راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی(ع) یکی از آرزوهای بزرگ آنهاست با هماهنگی ها و پیگیری های زیادی که در خصوص سفر اربعین اتباع و مهاجران خارجی در وزارت کشور انجام شد این مژده را می دهیم که امسال پناهندگان نیز همچون ایرانی‌ها عازم این سفر معنوی خواهند شد.

محمودی با اشاره به اینکه برای سفر به عراق برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین‌حسینی(ع)، از طریق دفاتر خدمات اتباع و در ثبت‌نام در سامانه سماح اقدام خواهد شد افزود: از اتباع و مهاجران خارجی درخواست می‌شود که ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و زمان مناسب به دفاتر خدمات اتباع مراجعه کنند.

وی درباره جزئیات و مراحل ثبت نام گفت: پناهندگان افغانستانی می‌توانند با در دست داشتن کارت آمایش ۱۳ یا ۱۴، کارت هویت و یا گذرنامه معتبر به یکی از دفاتر یاد شده مراجعه کرده و پس از ثبت نام اولیه در سامانه سیام اداره امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور و پرداخت هزینه‌های مربوطه به سامانه سماح دسترسی پید کرده و ثبت نام سفر اربعین خود را قطعی کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر