کد خبر: 811121 A

انتخاب اعضای هیات مدیره سازمان مدیریت بحران و اراضی عباس آباد از سوی شورا به تعویق افتاد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه امروز شورای شهر دستور جلسه روز یکشنبه درباره انتخاب دو عضو هیات مدیره سازمان مدیریت بحران و سازمان اراضی عباس آباد مورد که به سرانجام نرسید مورد بررسی قرار گرفت. اما در مجموع لوایح معرفی کارشناسان و اعضای پیشنهادی سازمان ها و مجمع شرکت نوسازی اراضی عباس آباد، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و سازمان مهندسی و عمران شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که با نظر اکثریت اعضا مجددا این لوایح مسکوت ماند.

 سید ابراهیم امینی درباره دلایل مسکوت ماندن معرفی اعضای هیات مدیره این سازمان ها گفت: ما از شهرداری می خواهیم معاونین خود را در صورت تایید قانون به عنوان عضو هیات مدیره سازمانی معرفی کند. پیشنهاد ما این است که تا حد امکان معاونین شهردار به عنوان نماینده در هیات مدیرعامل سازمان ها انتخاب شوند.

وی ادامه داد: برخی از اعضای شورای شهر می گویند به دلیل ازدحام جلسات معاونین امکان پاسخگویی به اعضا وجود ندارد و البته هفت نفر از اعضای شورا  پیشنهاد دادند که مجددا بررسی این لوایح مسکوت بماند.

در ادامه سیدحسن رسولی درباره این پیشنهاد اظهار کرد: به لحاظ محتوا از شهردار تقاضا داریم در صورتی که امکان حضور کارشناس در هیات مدیره این سازمان ها وجود دارد از این افراد به جای معاون مربوطه استفاده شود. برای نمونه به جای معاون فرهنگی اجتماعی می توان رئیس انجمن جامعه شناسان را پیشنهاد کرد که در راستای افزایش مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد با مجموعه مدیریت شهری نیز هست.

وی افزود: برخی از سازمان ها مانند سازمان پیشگیری و مدیریت بحران از جمله سازمان های خاص است ولی در مجموع پیشنهاد می شود انتخاب اعضای هیات مدیره این سازمان ها فعلا مسکوت بماند و لایحه به کمیسیون بازگردد.

زهرا صدراعظم نوری نیز در مخالفت با این پیشنهاد گفت: مخالفت من در خصوص سازمان پیشگیری و مدیریت بحران است، زیرا اساسنامه این سازمان متفاوت است و بر اساس آن هیات امنا حکم هیات مدیره را دارند و درباره مسائل تصمیم گیری می کنند.

وی ادامه داد: نمایندگان شورا نظر کمیسیون های تخصصی را که به صورت تخصصی بر روی مسائل بحث می کنند را نمی پذیرند اما نظر کارشناسان را می‌پذیرند. انتظار دارم تجدیدنظری در این خصوص صورت گیرد تا با مسکوت ماندن این لوایح کار سازمان مدیریت بحران شهرداری دچار وقفه نشود.

 در نهایت پیشنهاد مسکوت ماندن این دو لایحه که مربوط به جلسه قبل شورای شهر بود با ۱۲ رای موافق به تصویب رسید.

زهرا شهرداری لایحه سازمان مدیریت بحران مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر