کد خبر: 810989 A

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اجتماعی تهران از شهردار تهران درخواست کرد برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها آمادگی و همکاری خود را با سازمانها و نهادهای مسئول اعلام کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد حق‌شناس با اشاره به مرگ سحر خدایاری گفت: مدتهاست که موضوع حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به منظور تماشای مسابقات فوتبال در سطح اخبار قرار گرفته است. فاجعه خودسوزی مرحوم خدایاری به یک داستان غم‌انگیز برای همه دلسوزان ایران تبدیل شده است و این تصویری است در کشوری با چندهزار سال سابقه و تمدنی بزرگ که به دنبال نشان داده شده است.

حق‌شناس با بیان اینکه در همه دنیا هزینه‌های میلیاردی برای کشاندن مردم به ورزشگاه‌ها صرف می‌شود، تصریح کرد: تلاش بسیاری می‌شود تا مردم به جای افسردگی، تنهایی، رکود و رخوت در فضای ورزشگاه‌ها حاضر شوند و با توجه به این شور و هیجان جمعی و با تقویت ایجاد همبستگی ملی احساسات و هیجانات خود را تخلیه کنند تا تعادل و سلامت جامعه حفظ گردد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اجتماعی تهران گفت: جامعه امروز ما دچار بحرانها و آسیب‌های متعددی است و نیمی از جامعه را که زنان تشکیل می‌دهند، با بیشترین فشارها و سختی‌ها مواجه هستند.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری امروزه در کنترل آسیب‌های اجتماعی ریشه‌دار جامعه با تنگناهای جدی مواجه است، اظهار داشت: آسیب‌های امروز جامعه نیاز به توجه و کنترل دارد و ترمیم این آسیب‌ها با ابتکار عمل و شجاعت میسر خواهد شد. شجاعت برای پذیرفتن سلیقه دیگران و برای پذیرفتن حقوق نیمی از ملت که نیاز امروز مدیریت کلان در جامعه است.

حق‌شناس با تاکید بر اینکه حضور زنان با حفظ و رعایت جوانب شرعی و اخلاقی در ورزشگاه‌ها خواسته همه جامعه است، تصریح کرد: این حضور، ضرورتی برای سلامت اجتماعی و نشاط جوانان و افزایش همبستگی ملی ما است.

وی در پایان از شهردار تهران درخواست کرد برای تحقق این امر در سطح بوستانها و ورزشگاه‌ها آمادگی و همکاری خود را با سازمانها و نهادهای مسئول اعلام کند.

زنان شورای شهر شهردار تهران مرگ کمیسیون فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر