کد خبر: 810914 A

نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: کمیته ویژه‌ای در کمیسیون نظارت و حقوقی برای بررسی ابعاد ماجرای حذف نام شهدا از تابلوهای شهری تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابراهیم امینی در تذکری پیش از یکصد و شصت و پنجمین جلسه شورای شهر ضمن تبریک روز استاد شهریار به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: یاد و نام شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی را گرامی می‌دارم. دفاع مقدس، شهدا، جانبازان و رزمندگان یکی از عناصر محوری و وحدت بخش در جامعه هستند که تمامی جریانات سیاسی، فرهنگی، قومی، مذهبی و فکری با هر سابقه‌ای به دلیل پیوند دفاع مقدس با استقلال و تمامیت ارزی با مفهوم وطن اشتراک دارند.

امینی که در غیاب محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، ریاست این جلسه شورای شهر را برعهده داد، در ادامه با اشاره به فضاسازی روزهای اخیر درباره نام شهدا گفت: این روزها شاهد هستیم که برخی جریانات پنهان و آشکار سیاسی در آستانه هفته دفاع مقدس به جای استفاده از این مفاهیم و تلاش برای ایجاد وحدت و همدلی که بیش از هر زمانی نیاز است، سعی دارند با استفاده سیاسی و ابزاری نام شهدا و اتهام‌سازی به دوقطبی کردن فضای سیاسی جامعه بپردازند.

امینی با بیان اینکه کمیته ویژه‌ای در کمیسیون نظارت و حقوقی برای بررسی ابعاد این ماجرا تشکیل شده است، افزود: دو تن از اعضای این کمیسیون از جمله آقای اعطا و نظری از فرزندان شهید هستند. ما از کسانی که دلسوزانه نقطه نظرات و دیدگاه‌هایی در این زمینه دارند و به دنبال فضاسازی نیستند، تقاضا داریم نظرات و مسائلی خود را به صورت مکتوب به این کمیته ارسال کنند تا با بررسی دقیق زوایای پیدا و پنهان این جریان را بررسی کنیم.

عضو شورای شهر تهران در پایان کسب مقام سوم توسط هادی چوپان در مسابقات مستر المپیاد در آمریکا را تبریک گفت.

استقلال جانبازان رئیس شورای شهر تهران شورای شهر تهران رییس شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر