کد خبر: 810888 A

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:تعداد ۲۲۳ هزار نفر در رشته‌های تحصیلی بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ثبت نام کردند.

حسین توکلی (مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصلی بر مبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب ۱۰ شهریور ۹۲ مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در تاریخ‌های ۸ و ۱۲ دی‌ماه ۹۷ انجام می‌شود. همچنین ثبت‌نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می‌پذیرد، منحصراً به صورت اینترنتی است.

توکلی اشاره کرد:‌ تمامی داوطلبان اعم از پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی با آزمون یا کسانی که در این مرحله در ردیف پذیرفته شدگان قرار نگرفته‌اند، در صورت تمایل برای ثبت نام و پذیرش در رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی می‌توانند به سایت سازمان سنجش (بخش آزمون سراسری - سامانه پذیرش در رشته‌های با سوابق تحصیلی) حداکثر تا ۲۸ شهریور ماه ۹۸ مراجعه کنند.

او افزود:‌ هر داوطلب می‌تواند تا ۱۰۰ کدرشته را از میان کدرشته‌های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته ثبت کند و تا امروز دوشنبه ۲۵ شهریورماه ۹۸ تعداد ۲۲۳ هزار و ۳۴۴ نفر نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کرده‌اند.

توکلی تاکید کرد: تاریخ ۲۸ شهریورماه ۹۸ قابل تمدید نیست و داوطلبانی که قبلاً در این سامانه ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده اند در صورت تمایل می‌توانند تا این تاریخ نسبت به ویرایش اطلاعات و یا رشته‌های انتخابی خود اقدام کنند. دفترچه راهنمای ثبت‌نام از ۱۷ بهمن ماه ۹۷ منتشر شده است و ثبت نام در این کدرشته‌ها از ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز شده است. تمامی داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی باید با مطالعه این دفترچه و اطلاعیه‌های تکمیلی ۳۰ اردیبهشت و ۲۰ مرداد ۹۸ نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

آموزش عالی دیپلم سازمان سنجش انتخاب رشته آخرین مهلت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر