کد خبر: 810833 A

پیوندی مطرح کرد:

جلسه شورای عالی هلال احمر امروز با حضور جمعی از اعضا برگزار و گزارشی از اقدامات یک‌ماهه اخیر ارائه و بحث و بررسی‌های لازم انجام شد.

به گزارش ایلنا، پیوندی رییس جمعیت هلال احمر ابتدای این جلسه با اشاره به سالگرد زلزله تلخ طبس در ۴۱ سال گذشته تاکید کرد: امروز جلسه شورای عالی جمعیت در حالی برگزار می شود که در سالگرد زلزله ۷٫۸ ریشتری طبس با حدود ۲۵ هزار کشته قرار داریم. یاد جانباختگان این حادثه را گرامی می‌داریم و باید به یاد داشته باشیم که زلزله همیشه در کمین ماست، حتی در پایتخت ایران اسلامی.

رییس جمعیت هلال احمر در این جلسه با اشاره به تصویب قانون جدید سازمان مدیریت بحران کشور اظهار امیدواری کرد بتوان با توجه به ظرفیت های این قانون برای کاهش تلفات ناشی از سوانح و حوادث بزرگ اقدامات موثری انجام داد.

وی با اشاره با پایان ماموریت هلال‌احمر در حج تمتع سال ۹۸ از آمادگی جمعیت هلال‌احمر برای عملیات بزرگ امدادی، بهداشتی و درمانی در اربعین امسال با شکل‌گیری قرارگاه مرکزی در ستاد جمعیت هلال‌احمر خبر داد.

در این جلسه با حضور محمد نصیری رییس سازمان داوطلبان گزارشی از برگزاری دومین دوره طرح نذرآب در استان های جنوب شرقی کشور ارایه و با مشارکت اعضا بررسی‌های لازم برای افزایش سطح کیفی و کمی آن بحث و تبادل‌نظر صورت پذیرفت.

ارائه گزارشی از خدمات جمعیت هلال‌احمر در مراسم حج تمتع امسال با حضور حلی‌ساز، رییس مرکز پزشکی حج و زیارت از دیگر بخش‌های این جلسه بود.

زلزله هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر