کد خبر: 810756 A

حسین ذوالفقاری مطرح کرد:

رئیس ستاد مرکزی اربعین در پایان بر لزوم ثبت نام زائران در سامانه سماح تاکید کرد و گفت: ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح مزایای زیادی برای آن‌ها دارد. ثبت نام در این سامانه آمار دقیقی از تعداد زائران اربعین حسینی را فراهم می‌آورد تا بتوان خدمات و تسهیلات مناسب تری به آن‌ها ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، حسین ذوالفقاری عصر امروز در یازدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی که با محوریت ارائه گزارش اقدامات و برنامه‌های کمیته اطلاع‌رسانی و مسنتدسازی برگزار شد، بر رعایت اصول و اولویت‌ها در جهت تحقق تمامی اهداف تعیین شده از سوی این ستاد تاکید کرد.

وی افزود: در مجموع برنامه‌های امسال صداوسیما ذیل کمیته اطلاع رسانی و مستند سازی تکامل بیشتری یافته و رویکرد‌ها و برنامه‌ها منسجم‌تر شده‌اند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین بر ضرورت توجه به پیش بینی نحوه اطلاع رسانی در شرایط غیرعادی یا موارد خاص اشاره کرد.

ذوالفقاری بر اهمیت اطلاع‌رسانی درست و به موقع از طریق مسئولان ذی‌ربط تاکید کرد و گفت: صداوسیما از مسئولان کمیته‌ها و تمامی افراد فعال در ذیل این کمیته‌ها به تناسب برای انجام مصاحبه استفاده کند به گونه‌ای که حوزه‌های مختلف تحت پوشش اطلاع رسانی قرار گیرند. همچنین مسئولین کمیته‌ها در مصاحبه‌ها صرفاً مباحث مربوط با حوزه‌های کاری خودشان پاسخگو باشند و به جای دیگرکمیته‌ها اطلاع رسانی نکنند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی عنوان کرد: یک سال تمام دور هم نشستیم و مجموع برنامه‌ها و اقدامات را در نظر گرفتیم تا بستر‌های لازم یک مراسم باشکوه را فراهم کنیم. در این میان کمیته‌های مختلف گزارش‌های خود را ارائه کردند و به جمع بندی رسیده ایم و اعضای ستاد اربعین باید اطلاع رسانی درست و دقیقی از برنامه ریزی‌ها و اقدامات این ستاد داشته باشند و مسئولین مرتبط را در جریان قرار دهند تا از اظهارنظر‌های پراکنده و غیرکارشناسی جلوگیری شود.

ذوالفقاری همچنین به بازگشایی مرز خسروی اشاره کرد و گفت: نتیجه تلاش‌های همه جانبه مسئولان ایرانی و عراقی پس از دو سال منجر به بازگشایی مرز خسروی شد که با بازگشایی این مرز بخشی از بار ترافیکی مرز مهران کاسته می‌شود، با این حال باید تلاش کنیم خدمات و امکانات بیشتری در این مرز جدید فراهم کنیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین در پایان بر لزوم ثبت نام زائران در سامانه سماح تاکید کرد و گفت: ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح مزایای زیادی برای آن‌ها دارد. ثبت نام در این سامانه آمار دقیقی از تعداد زائران اربعین حسینی را فراهم می‌آورد تا بتوان خدمات و تسهیلات مناسب تری به آن‌ها ارائه کرد.

ذوالفقاری بر لزوم اطلاع رسانی دقیق در خصوص این سامانه و شرایط آن به مردم از طریق رسانه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: با ثبت نام زائران در این سامانه ضمن بیمه شدن و بهره‌مند شدن از خدمات آن، حدود رفت و برگشت خود را نیز می‌توانند اعلام کنند و از این طریق میزان تردد زوار در روز‌های مختلف را خواهیم داشت و می‌توانیم خدمات بهتری خصوصاً در زمینه حمل و نقل به آن‌ها ارائه کنیم. همچنین امکان مدیریت سفر، تعیین مرزها، حمل و نقل نیز بهبود خواهد یافت و زائران نیز در مرز‌ها و در هنگام خروج دچار مشکل نخواهند شد.

در ادامه این جلسه گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات کمیته ارزیابی و نظارت نیز ارائه شد و با توجه به شاخص گذاری‌های صورت گرفته مقرر گردید نظارت قبل، حین و بعد از مراسم به صورت منظم انجام گیرد.

ذوالفقاری در پایان با تاکید بر اینکه استان‌های معین هرچه سریعتر باید در نقاط مرزی و عراق که تعیین شده، مستقر شود تا براساس زمان بندی آمادگی لازم برای خدمات دهی به زائران فراهم شود.

اربعین ستاد مرکزی اربعین حسینی مرز خسروی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر