کد خبر: 810501 A

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران:

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: سال ۱۴۰۱ از ۵۷ هزار همکار فرهنگی ۲۱ هزار نفر بازنشسته می‌شوند و با بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش تهران مواجه خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در آیین رونمایی و الصاق نمادین برچسب سرویس مدارس شهر تهران گفت: یک میلیون و ۲۰۰ دانش آموز در تهران داریم. همچنین ۲۹ هزار کلاس در مدارس دولتی داریم که با مجموع مدارس غیردولتی ۴۱ هزار کلاس درس در تهران می‌شود.

وی ادامه داد: ۴۹۰۰ مدرسه در شهر تهران فعالیت می کنند. همچنین ۵۶ هزار فرهنگی کار تعلیم و تربیت را در شهر تهران برعهده دارند.

وی با اشاره به پروژه مهر گفت: پروژه مهر از ابتدای بهمن ماه سال ۹۷ آغاز شد و ۱۸ هزار همکار فرهنگی آماده سازی مدارس را در قالب ۵ کارگروه بر عهده گرفتند. یکی از این کارگروه‌ها کارگروه نیروی انسانی است ۹۵ درصد ابلاغ همکاران انجام شده است اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که ۷هزار نیروی فرهنگی بازنشسته شده اند اما در مقابل فقط ۴۹۰ همکار فرهنگی جذب آموزش و پرورش شده اند که تناسب خوبی نیست و در سال ۱۴۰۱ از ۵۷ هزار همکار فرهنگی ۲۱ هزار نفر بازنشسته می‌شوند و ما با بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش تهران مواجه خواهیم شد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: کارگروه تجهیز مدارس و همچنین کارگروه تبلیغ و توجیه از دیگر کارگروه‌های پروژه مهر است.

وی ادامه داد: اگرچه ما به دنبال کیفیت بخشی در آموزش و پرورش هستیم اما تداوم آموزش هم برای ما بسیار اهمیت دارد و ارائه خدمات سرویس مدارس در همین راستا است. سال گذشته در حدود ۱۶۰ هزار دانش آموز تحت پوشش سرویس مدرسه قرار گرفتند. همچنین ۲۴ هزار خودرو و ۳۰۰پیمانکار در این زمینه فعالیت می کنند و ما تلاش کردیم تا اعتماد خانواده ها در این زمینه جلب کنیم.

فولادوند با اشاره برخی مشکلات سامانه سپند گفت: تاکنون ۲۴ هزار نفر در سامانه سپند ثبت نام کرده اند البته این سامانه دارای مشکلات و ضعف هایی است که با توجه به کلان شهر تهران باید برطرف شود.

به گفته مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در تهران ۴۱ هزار کلاس درس داریم که ۱۴ هزار کلاس درس نیازمند بازسازی و نوسازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران عبدالرضا فولادوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر