کد خبر: 810326 A

محسنی بندپی اعلام کرد:

استاندار تهران گفت: ۶۳۱ دستگاه و مراکز مهم و حیاتی در استان وجود دارد که از این میزان ۱۳۱ دستگاه و مرکز به مولد برق اضطراری مجهز نیستند.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی عصر امروز در دومین نشست شورای پدافند غیرعامل افزود: تعدادی از مراکز و دستگاه‌های دولتی اجازه بررسی را به ما نمی‌دهند تا بدانیم آیا به مولد برق اضطراری مجهزند یا نه اما ما به هر نحوی که شده این اماکن را بررسی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه پدافندغیرعامل از نان شب برای ما واجب‌تر است، اضافه کرد: پدافندغیر عامل مبحث مهم و با اولویت است که اگر به صورت تخصصی، علمی و کارشناسی به آن نگاه نکنیم دچار یک عقب ماندگی می‌شویم که ضرر آن قابل جبران نیست.

استاندار تهران گفت: دشمن روش مقابله خود را عوض کرده و با تحریم مسئولان دستگاه‌های مختلف، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، فشار از طریق مسائل اقتصادی بر روی مردم و پمپاژ ناامیدی از طریق جنگ روانی در پی رسیدن به اهداف خود است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: باید مسئولان و آحاد مردم در مقابل این آسیب‌ها که در زمره جنگ روانی و پدافند غیرعامل است، مقاومت کنند.

وی تصریح کرد: دستیابی به انرژی هسته‌ای، ساخت پهپادها (پرنده هدایت‌پذیر از دور) و آمادگی در زمینه‌های مختلف با هدف حفظ امنیت و آرامش مردم صورت می‌گیرد.

محسنی بندپی با بیان اینکه باید با فن‌آوری‌های جدید با تهدیدات دشمن مقابله کنیم، ادامه داد: مهیا بودن در مقابل همه تهدیدها با شناسایی ضعف‌ها و خلاءهای موجود امکانپذیر است.

وی با بیان اینکه جلسات کارگروه‌های تخصصی استانداری به صورت منظم انجام می‌شود، گفت: کارگروه‌هایی که در این نشست گزارش عملکرد خود را ارائه نداده‌اند در جلسه بعدی باید گزارش‌های خود را ارائه دهند.

محسنی بندپی گفت: آحاد جامعه در مورد پدافند غیرعامل اطلاعاتی ندارند که باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود. از ۸ تا ۱۴ آبان‌ماه که روز پدافند غیرعامل است باید نقاط قوت را ارتقاء دهیم و برای مسائل اجتماعی و فرهنگی از سازمان‌های مردم نهاد و مردم  کمک بگیریم تا مسائل راحت‌تر و کم هزینه‌تر انجام شود.

محسنی بندپی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر