کد خبر: 810186 A

وزیر علوم تاکید کرد:

وزیر علوم از برخورد جدی با تقلب و تخلفات علمی که شان وزارت علوم و دانشگاه‌ها را زیر سوال برده است خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پس از نشست روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های وزارت علوم در آغاز سال تحصیلی ۹۸ عنوان کرد: ما به طور کل دو برنامه را در نظر داریم که یکی از آنها آموز‌ش‌های دانشگاه بر اساس کیفیت بالا و کاربردی بودن است تا دانش آموختگان بتوانند در نهایت یک مهارت را بیاموزند اقدام دوم ما فعالیت بیشتر در زمینه تحقیق وپژوهش برای حل مشکلات کشور است.

غلامی در رابطه با راهکارهای وزارت علوم در خصوص مقابله با تقلب و تخلف علمی گفت: آیین‌نامه مقابله با تخلفات علمی مصوب مجلس شورای اسلامی است که این آیین‌نامه در حال اجرایی شدن است اما برای بهتر اجرایی شدن آن باید دانشگاه‌ها و کارگروه ها هماهنگی بیشتری داشته باشند و تخلفات علمی در دانشگاه‌ها را به شکل دقیق‌تری پیگیری کنند اتفاقا ما در ادامه نشست‌ امروز با روسای دانشگاه‌ها در این زمینه صحبت خواهیم کرد ولی بدانید دانشگاه‌ها و وزارت علوم با این مساله که شان آموزش عالی را زیر سوال برده برخورد جدی خواهد کرد. البته پیش از اینکه این آیین‌نامه تصویب شود. بحث برخورد با متخلفین علمی همچنان در وزارت علوم بوده ولی با تصویب این آیین‌نامه موضوع پیگیری و مبارزه با تخلفات علمی جدی‌تر و با برنامه‌تر از پیش انجام خواهد شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان درباره وضعیت دانشمند ایرانی و استاد دانشگاه تربیت مدرس که در آمریکا بازداشت شده است، گفت: متاسفانه وزارت علوم به مراکزی که این دانشمند را بازداشت کرده‌اند دسترسی ندارد و این پیگیری‌ها باید از طرف وزارت امور خارجه انجام شود که ما هم منتظر اقدامات آنها هستیم.

وزیر علوم منصور غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر