کد خبر: 810029 A

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از مراجع ذیصلاح خواست گزارشی در خصوص ابعاد حادثه "سحر خدایاری" به مردم ارائه کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد مسجدجامعی در جریان یکصد و شصت و چهارمین جلسه شورای شهر در تذکر ی با اشاره به مرگ "سحر خدایاری" با تاکید بر لزوم توجه به حقوق شهروندی گفت: پرپر شدن وی، همه را دچار غم و اندوه کرد و این بازتاب اندوهناک نشان‌دهنده حساسیت شهروندان است.

وی با بیان این‌که در طول این ایام رسانه‌های رسمی گزارشات پراکنده و بعضا ضد و نقیض و بعضا ابهام‌زایی را مطرح کردند،  اظهار کرد: خوب است گزارشی از ابعاد این حادثه در مراحل مختلف ارائه شود و مراجع علمی، این واقعه و بازتاب‌های وسیع آن را بررسی کنند تا افکار عمومی بتوانند بهتر به ابعاد این حادثه برسند و از اتفاقات زمینه‌ساز پیشگیری کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان این‌که زنان و مردان این سرزمین در اتفاقات مهم معاصر دوشادوش هم نقش‌آفرین بوده اند که در وقایع ملی شاهد آن بودیم، گفت: به هرحال توجه به این مباحث بخشی از حقوق شهروندی است که اسناد آن نیز در نظام قضایی تدوین و تصویب شده و می‌تواند از پیشگیری این قبیل مسائل و نظارت به حقوق شهروندی کمک کند.

حقوق رسانه شورای شهر تهران مرگ کمیسیون فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر