کد خبر: 809999 A

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها:

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها عنوان کرد: بعد از سقوط پهپاد آمریکایی و توقیف نفت کش انگلیسی تغییر رویکرد امارات و برخی کشورها را شاهد بودیم. آنها تصور می‌کردند که ایران بعد از ۱۵ روز آنها را آزاد می‌کند، ولی این اتفاق نیفتاد و این یعنی اقتدار ایران.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی صبح امروز در دانشگاه علامه طباطبایی با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت السلام مصطفی رستمی نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها و جمعی از روسای دانشگاه‌ها در دانشکده روانشناسی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

حجت اسلام و المسلمین مصطفی رستمی نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها در مراسم بیان کرد: اگر بخواهیم مراکز عالی توجه به امام حسین (ع) را چه از نظر جمعیت و چه از نظر فهم نگاه کنیم بی‌تردید دانشگاه‌های ما جزو عالی‌ترین این مراکز هستند.

حجت اسلام و المسلمین رستمی ادامه داد: واقعیت این است که بخش‌های مختلف کشور با مشکلات بودجه‌ای مواجه است.امروزه تلاش می‌شود تا به مردم ما فشار وارد شود اما آنچه که  درصحنه اتفاق می‌افتد غیر از این است و ما حالا بی توقیقی و شکست دشمن و آمریکا را در سوریه، لبنان و افغانستان را شاهد هستیم. بعد از سقوط پهپاد آمریکایی و توقیف نفت کش انگلیسی تغییر رویکرد امارات و برخی کشورها را شاهد بودیم. آنها تصور می‌کردند که ایران بعد از ۱۵ روز آنها را آزاد می‌کند ولی این اتفاق نیفتاد و این یعنی اقتدار ایران.

وی افزود: آنچه که در صحنه اتفاق می‌افتد خلاف آن چیزی است که دشمن برنامه ریزی کرده است. برخی گمان می‌کردند می‌توانند از فضای دانشگاه‌ها برای فتنه و فشار استفاده کنند ولی چنین نشد و جا دارد از شما برای مراقبت از این فضا تشکر کنم.  شما شایسته‌ترین افرادی هستید که می‌توانید شکاف‌های ایجاد شده را حل کنند زیرا دانشگاه‌ها جای تدبر برای این مسائل است. این صحنه پیش روی ما خیلی حساس است و باید از آن عبور کنیم و شما مدیران می‌توانید کمک کنید زیرا شما شکارچی خلاقیت‌ها برای این شرایط هستید.

او در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در پیشبرد شرایط فعلی جامعه گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یک بیانه هیجانی نیست. رهبری مدت‌ها درگیر این بیانه بودند و چندین بار هم آن را اصلاح کردند. مخاطب اصلی این بیانیه جوانان هستند زیرا جوانان مخاطب اصلی ما هستند. در این بیانه علم و پژوهش مقدم است و همین نشان از اهمیت جایگاه علمی و دانشگاهی دارد.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها افزود: دومین راهبرد از نظر من راهبرد اخلاق و معنویت است‌. این مساله باید توسط دانشگاه‌ها مورد توجه قرار بگیرد.حتما جلسه‌ای را با هدف قرار دادن این مساله به طور مرتب برگزار کنید تا به نتیجه برسید. اولین مخاطب بحث اخلاقیات خود ما هستیم. ضمن اینکه باید از بچه‌هایی که در فضای دانشگاه‌ها  فعالیت‌های خودجوش و دلسوزانه دارند حمایت کنیم. نکته دیگر ستیز معقولانه و منطقی با عوامل مخل اخلاق و معنویت است و نمی‌توانیم نسبت به آن بی اهمیت باشیم‌.همچنین بحث عفاف و حجاب و پوشش و شکل حضور دانشجو در دانشگاه‌ها طی یک جلسه ای بررسی شد و نتیجه آن به زودی به دفاتر نهاد ابلاغ می‌شود.

افغانستان ایران سوریه لبنان ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر