کد خبر: 809986 A

رئیس شورای شهر تهران گفت: طرح مساله لزوم تاسیس نهاد شورا در کشور نیز میراث گرانقدر مرحوم طالقانی است که امروز به درخت تناور و بالنده شوراهای اسلامی شهر وروستا تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در ابتدای جلسه یکصد و شصت و چهارم شورای شهر تهران گفت: تشکر ویژه ای دارم از همکاران زحمتکشم در مدیریت شهری، بخصوص پاکبانان عزیز که با نظافت شهر نقش پررنگی در خدمت به بارگاه اباعبدالله ایفا کردند و امیدواریم اجرشان را از سالار شهیدان دریافت کنند.

وی در ادامه با اشاره به مشارکت اعضای شورای شهر در نظافت شهر در ایام سوگواری اباعبدالله گفت: ابتکار خوبی از سوی برخی از اعضای محترم شورای شهر در مشارکت در نظافت شهر با همکاری شهروندان انجام شد که قابل تقدیر است.

رئیس شورای شهر همچنین با اشاره به ایام سالگرد رحلت آیت الله سید محمود طالقانی افزود: آیت الله طالقانی را به حق می توان دائره المعارف مبارزات علیه رژیم طاغوت دانست چرا که ایشان برای سه دهه بصورت مستمر، زندگی خویش را وقف مبارزه با استبداد و استعمار کرده بود و از ملی شدن صنعت نفت تا نهضت امام خمینی، همواره در صف اول مبارزان و رنج کشیدگان قرار داشت.

هاشمی افزود: زندگی آیت الله طالقانی که از سوی امام خمینی، ابوذر زمان نام گرفت، با ساده زیستی، اخلاق و مدارا توام بود، ایشان بر حفظ جایگاه روحانیت در بین مردم و جلوگیری از ایجاد فاصله با اقشار گوناگون جامعه تاکید داشت.

هاشمی خاطرنشان کرد: جایگاه آیت الله طالقانی در انقلاب اسلامی به حدی بود که ایشان پس از شهادت استاد مطهری به عنوان ریاست شورای انقلاب از سوی امام خمینی منصوب شدند و بعنوان امام جمعه تهران، خطبه های ماندگاری را در مهمترین تریبون انقلاب اسلامی ایراد کرد که طرح مساله لزوم تاسیس نهاد شورا در کشور نیز میراث گرانقدر مرحوم طالقانی است که امروز به درخت تناور و بالنده شوراهای اسلامی شهر وروستا تبدیل گردیده است.

اخلاق انقلاب اسلامی سید محمود طالقانی شوراهای اسلامی شهر شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر