کد خبر: 809837 A

استاندار تهران گفت: اثرات کاربری اراضی در شبکه حمل و نقل و با رعایت ضوابط و قوانین زیست محیطی در بازنگری این طرح باید لحاظ شود.

به گزارش ایلنا ،انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه شورای حمل و‌نقل و ترافیک استان تهران اظهار کرد: بازنگری طرح جامع حمل و نقل ریلی تهران و شهرستان های استان  در نوع خود ارزشمند است باید در این طرح منافع مردم نیز لحاظ شود.

وی افزود:به گفته مشاور بازنگری این طرح ۷۰ سناریو در این طرح بررسی شده و اگرچه در نوع خود ارزشمند است اما بهتر بود با انتخاب چند روش تمرکز بیشتری بر این طرح صورت می گرفت .

استاندار تهران گفت: بهینه سازی خطوط موجود، راه اندازی خطوط اکسپرس و دسترس پذیر کردن آحاد جامعه به مترو در کنار کاهش سرفاصله های خطوط مترو از اهداف طرح جامع بازنگری خطوط ریلی است . روزانه ۱میلیون و ۸۰۰هزار نفر  از طریق مترو جابه جا می شوند که می توان این عدد را  به ۵ میلیون نفر افزایش داد.

بندپی گفت: افزایش خطوط مترو تا ۱۱خط به لحاظ مالی و فنی نیازمند بررسی دقیق و علمی‌تر است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ارتباط خطوط مترو با ایستگاه های اتوبوس و میزان دسترسی شهروندان به ایستگاه ها که به عنوان نمونه  ۸۰۰  متر است،  زیاد است.

استاندار تهران گفت: اثرات کاربری اراضی در شبکه حمل و نقل و با رعایت ضوابط و قوانین زیست محیطی در بازنگری این طرح  باید لحاظ شود.

استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر