کد خبر: 809674 A

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: بیماران در شرایط خاصی به مراکز درمانی مراجعه می کنند و نیازمند دریافت خدمات درمانی مناسبی هستند و وظیفه نیروهای درمانی ارائه بهترین خدمت به افراد دردمند است.

به گزارش ایلنا، محمد حسین حیدری (مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت) گفت: به دلیل حساسیت مردم نسبت به سلامت خود، خانواده و بیماران‌شان، باید در حوزه بهداشت و درمان، انعطاف‌پذیری و لطافت بیشتری داشته باشیم و برای بیماران، از اقدامات درمانی در حال انجام، توضیحاتی ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: ارتباط بیشتر و بهتر پزشک با بیمار و ارائه توضیحات از اقدامات درمانی به بهبودی او، کمک می کند. متاسفانه مشکل برخورد نامناسب کادر پزشکی و پرستاری، یکی از دلایل نارضایتی مردم است و در این زمینه با همکاری معاونت آموزشی و پرستاری، برنامه‌های آموزشی را اصلاح می کنیم اما بازدهی آموزش و تغییر رفتارها و برخوردها، مقداری زمان بر است.

مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت افزود: شکایاتی که مستقیما به دفتر بازرسی وزارت بهداشت می رسد، منسجم نیست و در مورد حوزه های مختلف از جمله دارو و درمان است.

حیدری خاطرنشان کرد: متاسفانه سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت، با همه داروخانه های کشور، در ارتباط نیست و شرایطی را با همکاری سازمان غذا و دارو فراهم می کنیم که این سامانه بتواند با همه داروخانه‌ها در سطح کشور، ارتباط داشته باشد و در این صورت قادر خواهیم بود که ورود و خروج داروها را نیز رصد کنیم.

بنا بر اعلام وبدا، وی به مردم توصیه کرد در صورت بروز یا مشاهده هرگونه تخلف در حوزه سلامت از جمله بهداشت، دارو، درمان، تعرفه و اورژانس پیش بیمارستان، آن را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت گزارش دهند

سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت سامانه 190 داروخانه‌ها پیشنهادات و شکایات تلفن شکایات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر