کد خبر: 809487 A

حسینی:

سرپرست سابق آموزش و پرورش تاکید کرد: معلمان باید نقطه اصلی نظام تحول و برنامه آموزشی قرار بگیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم تکریم و معارفه وزیر آموزش و پرورش با حضور  اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، سیدجواد حسینی سرپرست سابق آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش، علی ربیعی سخنگوی دولت و جمعی از معاونان آموزش و پرورش صبح امروز در سالن حجاب  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

سرپرست سابق آموزش و پرورش در ادامه این برنامه گقت: این توفیق را داشتم که در مدت کوتاهی به آموزش و پرورش خدمت کنم. در این مدت تلاش کردیم فرصت برنامه‌ریزی تابستان برای رسیدن به مهر را از دست ندهیم. تلاش شد آرامش نظام و تربیت بهم نخورد. تلاش شد وقفه‌ای در امور ایجاد نشود و شادابی در بدنه عریض و طویل در آموزش و پرورش به وجود بیاید. افزایش حقوق دانشجو معلمان، پاداش پایان خدمت بازنشستگان، هوشمندسازی مدارس، مقدمات ساخت باشگاه بازنشستگان برای تمام استان‌ها، توسعه مجمع خیرین مدرسه ساز و توسعه خیرین فنی و حرفه‌ای، جمع آوری مدارس خشتی وگلی، طرح ساماندهی مدارس، کاهش تنوع مدارس، رتبه بندی معلمان، تحقق اجرایی سازی میز سند تحول بنیادین و میز نماد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی اقداماتی بودکه ما فراهم کردیم.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم در نظام تعلیم و تربیت گفتمان آموزش و پرورش را تقویت کنیم تا تبدیل به گفتمان برتر شود. ما باید تلاش کنیم استقلال آموزش و پرورش حفظ و مشارکت در همه ابعاد درون سازمانی و برون سازی انجام شود. ما باید تلاش کنیم رابطه ستاد و مدرسه را به حداقل برسانیم و این لایه بندی‌های پیچیده را کاهش دهیم.

حسینی بیان کرد: باید تلاش کنیم لشکر به خواب رفته آموزش و پرورش را بیدار کنیم. ما سخت بر این باوریم نهاد اصلی تعلیم وتربیت آموزش و پرورش است و کارگزار فکور تحول در جامعه معلمان هستند و سخت باور داریم مدرسه جعبه سیاه جامعه است. تاکید می‌کنم که معلمان باید نقطه اصلی نظام تحول و برنامه آموزشی قرار بگیرند.

آموزش و پرورش حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مدرسه وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر