کد خبر: 809035 A

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سراوان گفت: سازمان بهزیستی کشور با هدف ارائه خدمات با حفظ کرامت انسانی با همکاری و مشارکت مردم تشکیل شد که می‌توان بهزیستی را مولود انقلاب دانست.

به گزارش ایلنا، عزیز ارباب (رئیس اداره بهزیستی شهرستان سراوان) پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پس از مطالعات و بررسی‌های انجام شده شهید محمد علی فیاض بخش، سازمان بهزیستی کشور با هدف ارائه خدمات با حفظ کرامت انسانی با همکاری و مشارکت مردم تشکیل شد که می‌توان بهزیستی را مولود انقلاب دانست.

وی با اشاره به اینکه ۳۲ موسسه با بهزیستی درخصوص ارائه خدمات همکاری دارند، افزود: خدمات اجتماعی، توانبخشی پیشگیری و اشتغال و مشارکت های مردمی از جمله خدمات این سازمان است که در کنار این فعالیت ها به تأمین حداقل نیازهای اساسی اقشار کم درآمد جامعه نیز می پردازد.
رئیس اداره بهزیستی سراوان خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات مثبت این سازمان با توجه به اصل ۴۴ و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کوچک‌سازی دولت و واگذاری خدمات به موسسات و سازمان‌های مردم نهاد که دولت فقط ناظر بر فعالیت‌ها باشد، بهزیستی بیشترین فعالیت خود را به تعاونی‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و موسسات واگذار کرده است.
ارباب گفت: ۸۳ مهد کودک که تحت نظارت سازمان بهزیستی در سراوان راه‌اندازی شده‌ است که بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ کودک در حال آموزش‌های پیش دبستانی هستند.
وی یادآور شد: در ۸۳ مهد کودک این شهرستان، حداقل برای ۱۷۰ نفر ایجاد اشتغال شده است.
مدیر بهزیستی سراوان تصریح کرد: همچنین در موسسه‌ها، مراکز غیر دولتی و کلینک‌های مددکاری بخش غیر‌دولتی، فعالیت‌های این سازمان بهبود‌یافته که حداقل برای ۴۰ نفر از این طریق برای نیروهای بومی اشتغال‌زایی انجام شده است.
وی در پایان اذعان کرد: با ارائه خدماتی هم‌‌چون فیزیوتراپی، روانشناسی، کاردرمانی و گفتاردرمانی تغییر درزندگی معلولین شهرستان انجام شده و باعث توانمندی آن‌ها شده است به طوریکه ۱۸ معلول در دانشگاه‌ها درمقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد درحال تحصیل هستند.
ایجاد اشتغال بهزیستی سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر