کد خبر: 808704 A

صبوری:

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از تلاش برای تکمیل ۵ پروژه اولویت دار عمرانی تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، صفا صبوری دیلمی که در دیدار با الهام فخاری نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران سخن می گفت، از تلاش برای تکمیل ۵ پروژه احداث مسیرهای تندروی بزرگراه شهید نجفی رستگار، فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی، زیرگذر کوی نصر، تونل- زیرگذر امتداد خیابان استادمعین و مجموعه فرهنگی رازی تا پایان امسال خبر داد و گفت: به موازات تلاش برای تکمیل عملیات اجرایی این طرح ها، بازنگری هایی از طریق اعمال راهکارهای مهندسی ارزش صورت گرفته است تا علاوه بر کاهش هزینه تمام شده، روند اجرای این طرح ها تسریع شود.

صبوری در این زمینه یادآور شد: بازطراحی پروژه احداث زیرگذر کوی نصر در عین آنکه به عملکردهای ترافیکی این معبر زیرزمینی افزوده است، کاهش حجم عملیات خاکی و نیز ارزان تر شدن قیمت تمام شده پروژه را به دنبال داشته است. در نتیجه اعمال این تمهیدات زمان بندی تکمیل پروژه از خردادماه سال ۱۳۹۹ به پایان سال جاری تغییر یافته است.

وی در تشریح اقدامات صورت گرفته به منظور تکمیل عملیات اجرایی پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار، از رفع ۷۲۰ ملک معارض از مجموع ۹۰۰ ملک معارض این پروژه خبر داد و گفت: در صدد اعمال تغییراتی در طرح موجود پروژه هستیم تا تعدادی از املاک معارض باقی مانده را بدون نیاز به تملک، از مسیر اجرای پروژه خارج کنیم. ضمن آنکه کاهش سرعت مصوب بزرگراه شهید نجفی رستگار از ۱۱۰ کیلومتر به ۹۰ کیلومتر، نه تنها سرعت مصوب این معبر بزرگراهی را با بزرگراه های مرتبط همچون بزرگراه آزادگان و بزرگراه امام رضا(ع) هماهنگ ساخته بلکه عملیات اجرایی پروژه را از جابجایی ۲ سری دکل برق فشار قوی از رفیوژ میانی بی نیاز ساخته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در ادامه با تاکید بر اینکه پروژه احداث تونل- زیرگذر امتداد خیابان استاد معین به دلیل عبور از روی تونل خط ۴ مترو و نیز زیر خیابان آزادی یکی از پیچیده ترین پروژه های عمرانی پایتخت به شمار می آید، پیشرفت ۶۱ درصدی این پروژه را فراتر از برنامه زمان بندی توصیف و اضافه کرد: عملیات حفاری پروژه، ضمن بهره گیری از ابزار دقیق به منظور پایش نشست های احتمالی ادامه دارد و تلاش خواهد شد بخش تونلی زیر خیابان آزادی، طی مهرماه سال جاری وارد مرحله لاینینگ نهایی شود.

وی بخش حدفاصل تقاطع بزرگراه آزادگان تا زیرگذر میدان جانبازان در پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی را از دیگر پروژه های قابل افتتاح در سال جاری برشمرد و با اشاره به اینکه برخی از معارضات ملکی پروژه شامل باغ هایی با قابلیت تبدیل شدن به پلازا یا مراکز تفریحی است، گفت: با توجه به اینکه مسیر بزرگراه در این مقاطع از تراز منهای یک عبور می کند، مطالعاتی برای بررسی امکان تبدیل این باغ ها به فضاهای شهری در جریان است.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، صبوری در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن اعلام پیشرفت ۹۳ درصدی عملیات اجرایی پروژه احداث مجموعه فرهنگی رازی، از این مجموعه ۳۰ هزار مترمربعی به عنوان یک پروژه استثنایی نام برد و خاطرنشان ساخت مجموعه رازی می تواند با توجه به برخورداری از امکاناتی نظیر سالن های همایش و پذیرایی، به عنوان مجموعه متناظر مرکز همایش های برج میلاد در جنوب شهر عمل کند.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، هم اکنون مطالعه و طراحی ۱۴۰ پروژه عمرانی در سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران جریان دارد و می توان انتظار داشت با ادامه روند تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی، عملیات اجرایی چند پروژه جدید در سال ۱۳۹۹ آغاز شود.

پروژه عمرانی صفا صبوری دیلمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر