کد خبر: 808617 A

فهرست جدید تجهیزات و ملزومات پزشکی با وضعیت تولید داخل گروه T۱ با افزایش ۹۰ درصدی، منتشر شد.

به گزارش ایلنا، ساجده رمضانپور (معاون فنی اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات) گروه T۱ آندسته از تولیدات داخل است که از نظر کیفی و کمی می‌توانند نیاز مراکز درمانی را با تولید داخل تامین کنند و چون تولید داخل آن‌ها کاملا محقق شده، واردات مشابه آنها ممنوع و یا محدود می‌شود.

ساجده رمضانپور معاون فنی اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی در این باره گفت: پیرو مصوبات کمیته فنی ۳۱  تیرماه سال ۹۸ ، فهرست تجهیزات پزشکی با وضعیت تولید داخل گروه T۱ که از نظر کمی و کیفی پوشش نیاز داخل را می دهند، مصوب و بروزرسانی شده و در دسترس عموم می باشد.

وی افزود: در فهرست مذکور شاهد افزایش ۹۰ درصدی اقلام نسبت به سال ۱۳۹۷ می‌باشیم و در سال رونق تولید و راستای حمایت از تولید داخل با توجه پروانه‌های جدید صادره تولید، فهرست تولید داخل گروه T۱ از ۱۸۲ قلم به ۳۴۳ قلم افزایش یافته است.

معاون فنی اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: بروزرسانی فهرست تولید داخل گروه T۱ که نیاز مراکز درمانی را پوشش می دهد، خود گامی رو به جلو در حمایت از تولید داخل و کاهش واردات اقلام با تولید مشابه داخل است.

تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت فهرست معاون فنی اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و م
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر