کد خبر: 808174 A

معاون قوه قضاییه:

معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه گسترش مفاسد اداری یکی از خطراتی است که نظام اسلامی را تهدید می‌کند و مردم را بی اعتماد می‌سازد، گفت: امروز مردم فشارها و سختی‌های اقتصادی و معیشتی را تحمل می‌کنند، ولی فساد مسئولان و کارگزاران را تحمل نخواهند کرد.

به گزارش ایلنا، خدائیان در همایش مسئولین حفاظت و اطلاعات این سازمان که با هدف ارتقاء سلامت اداری و با تاکید بر مبارزه با فساد برگزار شد، ضمن اشاره به امید و اعتماد ایجاد شده در آحاد جامعه به واسطه برنامه‌های تحولی ریاست قوه قضاییه و علی الخصوص مبازره با فساد گفت: حفظ و صیانت از این اعتماد و امید وظیفه دشوار و مهمی است که باید با خدمات قابل قبول به مردم و برداشتن گام‌های بلند در مسیر رضایتمندی آن‌ها اجرایی شود.

 

وی افزود: کارکنان حفاظت و اطلاعات چشم و گوش نظام اسلامی هستند و باید این حوزه حساس و مهم برای شناسایی مبادی و منافذ مفسده زا به نحو راهبردی و دقیق دارای برنامه و راهکار باشد و با هوشیاری و دقت به نحوی عمل کنند که سلامت اداری به نحو مناسب محقق شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: غفلت، روزمرگی و هضم شدن در شرایط موجود به بهانه‌های مختلف مسیر را برای رشد و گسترش فساد فراهم می‌آورد و افراد فرصت طلب و سود جو از این شرایط مصادره به مطلوب می‌نمایند.

وی یاد آور شد: افراد فرصت طلب و سود جو تلاش می‌کنند از خلاء‌ها و نواقص عملکردی و سیستمی، نهایت بهره برداری را داشته باشند لذا باید با شناخت خلاء‌ها و رفع نواقص از قبل بر آنان فائق آمد.

خدائیان بر حضور موثر مسئولین حفاظت و اطلاعات در تمامی عرصه‌ها و موقعیت‌های مجموعه خدمتی تاکید کرد و افزود: حضور مسئولین حفاظت باید مایه دلگرمی و پشتوانه همکاران در مسیر خدمت رسانی آن‌ها به حساب آید و از طرفی عرصه را برای حضور افراد سود جو و فاسد تنگ نماید.

وی گفت: بخشی از وظیفه حفاظت و اطلاعات صیانت از شأن و جایگاه و آبروی همکاران است و به هیچ قیمتی نباید با آن بازی شود.

وی شناسایی و پرورش نیروهای مخلص، زبده و جوان و معرفی آنان برای تصدی مسئولیت‌ها را از دیگر وظایف حفاظت و اطلاعات برشمرد و گفت: همه استان‌ها باید در این زمینه اهتمام نمایند و با تشکیل بانک اطلاعات کارکنان ممتاز، زمینه ظهور و بروز آن‌ها را در زمینه رشد و تعالی سازمانی و شخصی فراهم آورند.

خدائیان یادآور شد: مردم و مراجعین باید به حفاظت و اطلاعات با نگاه اعتماد و اتکا بنگرند و بدون نگرانی و هراس مسایل و مشکلات و گزارش‌های خود را در اختیار آنان بگذارند.

وی رابطه قوی بین مسئولین حفاظت و اطلاعات و مدیران کل در سطح کشور را بسیار مهم توصیف کرد و یادآور شد: این امر زمینه هرگونه حادثه و رویداد غافلگیر کننده را در مجموعه‌های ثبتی به حداقل می‌رساند و از طرفی باعث اتقان تصمیمات و نگاه واحد در مسیر ارائه خدمت به مردم و همکاران خواهد شد.

وی تدین، گمنامی، سلامت نفس، عملیاتی بودن و راز داری را در کنار داشتن تعهد و تخصص شاخصه فعالان عرصه حفاظت و اطلاعات برشمرد و گفت: امور ثبتی دارای پیچیدگی و تنوع گسترده‌ای است و مسئولین حفاظت و اطلاعات برای اشراف کامل بر امور باید از مسایل ثبتی و قوانین و مقررات آگاهی مناسبی داشته باشند.

تاکید بر بازرسی‌ها به صورت الکترونیک

وی گفت: با توجه به این موضوع که فرآیندهای ارائه خدمات ثبتی الکترونیک شده است نمایندگان حفاظت و اطلاعات سازمان در سراسر کشور می‌بایست ضمن یادگیری امور تخصصی سازمان، بازرسی‌های خود را نیز به صورت الکترونیک انجام دهند.

معاون رئیس قوه قضاییه پیشگیری از تخلف را مهم و مقدم بر برخورد دانست و بیان داشت: حفظ نیروی انسانی مهمترین سرمایه سازمانی است و باید با از بین بردن زمینه فساد از آن مراقبت شود.

خدائیان ضمن اشاره به این موضوع که اگر با فساد مبارزه نشود، می‌تواند در همه جا منتشر گردد، افزود: افرادی که متخلف هستند و تخلفشان ثابت شده باید با برخوردی سریع و قاطع رابطه کاری آن‌ها با سازمان قطع شود تا اقدام آن‌ها موجب بدنامی همکاران نشود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خنثی کردن تهدیدات درون و بیرون سازمان را از وظایف حفاظت و اطلاعات برشمرد و افزود: شناخت تهدیدات و تبدیل آن‌ها به فرصت باید در دستور کار حفاظت و اطلاعات باشد.

خدائیان در ادامه به تشریح وظایف حفاظت و اطلاعات در خصوص حفاظت از اسرار، اسناد و اموال سازمان ثبت اسناد و املاک پرداخت.

در ابتدای این برنامه حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه نیز در سخنانی گفت: مسئولین حفاظت و اطلاعات باید در ابتدا از خودشان صیانت کنند تا بتوانند تاثیرگذار باشند و اولین نشانه آن حاضر خوبی بودن است، زیرا عدم حضور ناظر معنای نظارت را منتفی می‌کند.

وی گفت: برخی از مشکلات به خاطر عدم حضور ناظر است و اگر مراجعه کنندگان، حضور مسئولین حفاظت و اطلاعات را احساس کنند و بتوانند با آنان به راحتی صحبت کنند بسیاری از انحرافات از بین می‌رود.

عبداللهی ضمن بیان این موضوع که مسئولین حفاظت و اطلاعات باید با تواضع و صبر، درد دل مراجعه کنندگان را خوب گوش کنند، افزود: مکان‌هایی که در اختیار حفاظت و اطلاعات قرار می‌گیرد باید در منظر و جلوی دید همگان باشد.

وی در پایان سخنان خود گفت: مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه برای پیشبرد اهداف قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هر آنچه که در توان دارد به میدان خواهد آورد.

بازی رشد قوه قضاییه نظام اسلامی سازمان اسناد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر