کد خبر: 807715 A

رییس دانشگاه شهید بهشتی:

رییس دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد: باید در حوزه دانشجویی، مالی، آموزشی، پژوهشی و بین‌المللی کارهای ارزنده‌ای که انجام شده را با شتاب بیشتر و با اقتضای حل معضلات کشور انجام داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آئین معارفۀ سعدالله نصیری قیداری، سرپرست محترم دانشگاه شهید بهشتی و تکریم حسن صدوق، رئیس محترم سابق دانشگاه با حضور منصور غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.  

نصیری قیداری رییس دانشگاه شهید بهشتی بیان کرد: مطمئنم این دانشگاه به درجه رفیع امروز نمی‌رسید مگر با تلاش روسای قبلی و تلاش دانشمندان آن. با هوشمندی و تلاش دانشگاهی دانشگاه شهید بهشتی به این موقعیت رسید و من همچنان دست همه کارکنان و دانشجویان این دانشگاه را می‌فشاریم.

وی افزود: ما به دلایل دینی به علم احترام می‌گذاریم معجزه رسول اکرم کافی است و نشان می دهد که خداوند فطرت انسان را با علم و تعلم روشن کرده است.اینکه سازمان یونسکو پذیرفت قدیمی‌ترین دانشگاه جهان را ایرانیان در جندی شاپور بنا کردند نشان دهنده چهره فرهنگی ایران است. همین دو دلیل کافی است که به دنیا بگوییم ما در علم و دانش سهم داریم.

رییس دانشگاه شهیدبهشتی گفت: ما و مسئولین این کشور وظیفه داریم در تولید علم و دانش تلاش کنیم و دست معلمین و اساتید را در شرایطی که تحت فشار هستیم ببوسیم. ما باید برای جوانان امید و انگیزه ایجاد کنیم تا برای فرهنگ این کشور تلاش کنند.

نصیری قیداری ادامه داد: باید در حوزه دانشجویی، مالی ، آموزشی، پژوهشی بین المللی کارهای ارزنده‌ای که انجام شده را با شتاب بیشتر و با اقتضای حل معضلات کشور انجام داد. باید مقالات و پایان نامه‌ها را به مرحله محصول شدن برسانیم و این امر بسیار حائز اهمیت است.

رییس دانشگاه شهید بهشتی در پایان گفت: علوم پایه و علوم انسانی نیز باید یکی از اولویت‌های جامعه دانشگاهی باشد و به آن به شکل جدی بپردازیم.

ایران جهان شهید بهشتی علم و دانش علوم تحقیقات و فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر