کد خبر: 807531 A

براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،‌ شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۷۶ قرار دارد و هوای تهران سالم است.

به گزارش ایلنا، پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوا نشان می‌دهد، میزان ناپایداری جوی در نخستین ساعات روز جاری (شنبه، ۱۶ شهریور) کاهش یافته که همراه با ازدیاد تردد خودروها شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه فراهم خواهد شد. به تدریج با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم برای انجام واکنش های فتوشیمیایی، در برخی ساعات بعد از ظهر (بین ساعات ۱۴ الی ۱۸)، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده شده که با توجه به رشد ناپایداری روزانه و وزش باد در برخی ساعات این شرایط موقتی خواهد بود.

با کاهش میزان ناپایداری جوی در شبانگاه و همزمان با افزایش حجم ترافیک در بعضی اوقات، انتظار می رود بر غلظت آلاینده ها در برخی مناطق پایتخت افزوده شود که به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را در برخی نقاط پرتردد به همراه خواهد داشت. این وضعیت جوی تا صبحگاه روز آینده کم و بیش ادامه داشته و همراه با ازدیاد تردد خودروها در صبح روز یکشنبه، روند افزایشی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات مشاهده خواهد شد.

 با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات بعد از ظهر وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه) از سمت نواحی غربی انتظار می رود که احتمال گرد و خاک محلی و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را در بعضی اوقات به دنبال خواهد داشت. از اینرو با توجه به افزایش نسبی غلظت ذرات معلق در برخی ساعات روز یکشنبه (۱۷ شهریور)، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران به طور موقت در شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) قرار گیرد. همچنین دمای هوا تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.

تهران کیفیت هوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر