کد خبر: 807451 A

رییس دانشگاه تربیت مدرس:

رییس دانشگاه تربیت مدرس در نشست اخیر شورای دانشگاه گفت ما شرایط سختی را از نظر بودجه‌ای تجربه می‌کنیم و امیدواریم مساعدت بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

به گزارش ایلنا، محمدتقی احمدی طی سخنانی در شورای دانشگاه تربیت مدرس با بیان برخی اخبار مهم دانشگاه طی یک ماه اخیر به آغاز عملیات ساختمانی خوابگاه بزرگ دانشگاه در ضلع جنوب شرقی دانشگاه اشاره کرد و گفت: مراسم کلنگ زنی این پروژه امروز با حضور استاندار تهران برگزار می شود. با توجه به اینکه حدود ۳۰ درصد از دانشجویان دانشگاه در خوابگاه های استیجاری ساکن هستند لذا با پشتیبانی سازمان برنامه از دو سال و نیم پیش، تأمین بودجه آن مورد موافقت قرار گرفت که یک خوابگاه با ظرفیت حدود ۶۰۰ نفر در دانشگاه ساخته شود.

وی در ادامه به پرونده های دیوان عدالت اداری در خصوص جذب بورسیه ها در دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه تربیت مدرس حدود ۱۸ پرونده بورسیه در دیوان عدالت اداری داشت که ۱۱ مورد آن منجر به حکم الزام به استخدام شد که با توجه به وجود برخی مبانی قانونی در این زمینه، سوءتفاهم هایی با دیوان عدالت اداری ایجاد شده بود که طی جلسات مشترکی توانستیم این موارد را حل نماییم.

رییس دانشگاه تربیت مدرس در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل بودجه ای در دانشگاه پرداخت و گفت: ما شرایط سختی را از نظر بودجه ای تجربه می کنیم و دولت محترم تصمیم گرفته است که بودجه دانشگاه را در حد ۸۰ درصد تامین کند و این درحالی است که ۷۰ درصد بودجه دانشگاه فقط صرف حقوق و دستمزد می شود و ۱۰ درصد از آن برای سایر کارهای مهم پژوهشی و مسائل رفاهی دانشجویان و ... باقی خواهد ماند که بسیار رقم اندکی است.

وی ادامه داد: بودجه دانشگاه ها نیم درصد بودجه کل کشور است و با توجه به نقش مهم دانشگاه ها و بحرانی که به دلیل کمبود بودجه در دانشگاه ها ایجاد شده امیدواریم مساعدت بیشتری در این زمینه صورت گیرد تا ما با پیگیری های جدی و هماهنگ بتوانیم این مسیر را هموار کنیم و با امکان تامین صد درصدی بودجه طی ماه های آینده شرایط بهتری را در دانشگاه داشته باشیم.

در ادامه اعضای شورا به بیان نظرات و دیدگاه های خود در خصوص مسائل جاری دانشگاه پرداختند.

بودجه حقوق دولت کمبود بودجه سازمان برنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر