کد خبر: 807286 A

شهردار سابق وین:

شهردار سابق وین با انتقاد از سیاست‌های خصمانه واشنگتن علیه تهران گفت: شرکت‌های اتریشی باید شجاعت بیشتری برای تجارت با ایران به‌خرج دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از شهرنوشت، میشائیل هویپل شهردار سابق وین با انتقاد از سیاست‌های خصمانه واشنگتن علیه تهران تصریح کرد که شرکت‌های اتریشی باید شجاعت بیشتری برای تجارت با ایران به‌خرج دهند. ‬

وی پس از دیدار با پیروز حناچی شهردار تهران که به منظور شرکت در اجلاس یونیدو به وین سفر کرد، گفت: قدرت هایی هستند که در اتریش تاثیر گذار هستند، ولی به نظر من در رابطه با همکاری های محلی و شهری شرکت های اتریشی باید شجاعت بیشتری نشان بدهند و پا جلو بگذارند.

پیروز حناچی شهردار تهران دوشنبه شب گذشته در راس هیاتی از مدیران شهری و شورای شهر به دعوت «لی یونگ» مدیر کل یونیدو و همتای اتریشی خود وارد وین شد.

هویپل تصریح کرد: در زمینه های شهری نباید تابع سیاست های بین المللی بود، بلکه باید گام هایی برداشت که به نفع مردم خواهد بود.

رئیس صندوق فناوری و تحقیقات علمی وین ، سطح کنونی مناسبات وین و تهران را «بسیار عالی» توصیف کرد و افزود: این در حد حرف نیست و مبنای آن سند همکاری است که چند سال پیش میان دو طرف به امضا رسید.

سند همکاری تهران و وین، خرداد سال ۱۳۹۵ میان شهرداران وقت پایتخت دو کشور در زمینه‌ توسعه و برنامه‌ریزی شهری، حمل و نقل عمومی، مدیریت ضایعات، کارآیی انرژی، گردشگری، فرهنگ و اقتصاد به امضاء رسید.

هویپل در این باره گفت: وین با بسیاری از شهرها همکاری دارد اما به نظر من سند همکاری با تهران واقع‌بینانه تدوین شده و از روز اول با اقدامات عینی همراه بوده است.

وی اقداماتی را که تاکنون در اجرای این سند صورت گرفته مثبت ارزیابی کرد. هویپل در سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۸ میلادی شهردار وین بود که سال گذشته جای خود را به «مایکل لودویگ» داد.

میشائئیل هویپل شهردار سابق وین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر