کد خبر: 806800 A

معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: در مرحله اول استقرار پرونده الکترونیک سلامت، مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی در بخش دولتی به این سامانه متصل شدند و مقرر شد که در فاز دوم استقرار پرونده الکترونیک سلامت، مراکز غیر دولتی نیز متصل شوند.

به گزارش ایلنا، علی‌اصغر انصاری (معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت) اظهار داشت: نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک یکی از مهمترین فرآیندهایی است که باید به پرونده الکترونیک سلامت متصل شود و اولویت اصلی ما، نسخه پیچی الکترونیک است که از تصمیمات هشتمین نشست شورای سیاستگذاری نظام الکترونیک بوده است.
وی افزود: روز گذشته با حضور نمایندگانی از انجمن داروسازان ایران و تهران، شرکت های نرم افزاری داروخانه و سازمان غذا و دارو نشستی برگزار شد که با هم افزایی و همکاری مشترک، برنامه ای را برای اجرای بهتر نسخه پیچی الکترونیک داشته باشیم.
بنا به اعلام وبدا، معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: گواهی نرم افزارهای داروخانه تا ابتدای پاییز، ارزیابی و صادر می شود و تمام داروخانه های کشور تا آبان ماه باید به سامانه های جدید ارتقا پیدا کنند تا امکان تبادل اطلاعات با پرونده الکترونیک سلامت را داشته باشند.
مهندس انصاری از کدینگ دارو به عنوان یکی از زیرساخت های مهم و اساسی نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک یاد کرد و گفت: خوشبختانه کدینگ دارو تهیه و به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، شرکت‌های نرم افزار دارو و سازمان های مربوطه ابلاغ شد.

الکترونیک بهداشتی و درمانی سلامت علوم پزشکی بخش دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر