کد خبر: 806477 A

سرهنگ سلگی خبر داد:

فرمانده انتظامی ملایر از اعترافات جدید قاتل چهار شهروند ملایری پرده برداشت.

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد باقر سلگی گفت: یکم مرداد امسال به‌دنبال اعلام یک‌فقره فوت مشکوک در یکی از محله‌های شهر ملایر، تیمی از ماموران کلانتری ۱۲ به محل اعزام شدند که ماموران در بررسی منزل یاد شده جسد یک زن و مرد را مشاهده کردند. بازپرس و تیم بررسی صحنه جرم پلیس آگاهی نیز در محل حاضر و پس از بررسی اجساد و در حالیکه احتمال مسمومیت می رفت اجساد برای تحقیقات بیشتر در اختیار پزشکی قانونی همدان قرار گرفت.

وی ادامه داد: همان روز نفر سوم یک خانم باردار که نسبت فامیلی با اجساد کشف شده داشت در منزل خود مسموم و پس از انتقال به بیمارستان همراه جنینش فوت کرد. به‌دنبال وقوع قتل چهار زن و مرد، تلاش‌های پلیس برای دستگیری عامل اصلی آغاز شد تا اینکه متوجه شدند یک زن پشت پرده این قتل‌ها است و با ردزنی محل تردد وی را شناسایی کردند.

سرهنگ  سلگی ادامه داد: پس از مشخص‌شدن محل حضور قاتل یکی از عوامل انتظامی ملایر در مشهد حضور یافت و به همکاری با پلیس آگاهی این استان برای دستگیری قاتل پرداخت.

وی افزود: ۲۸ مرداد سال‌جاری در حالیکه کمتر از یک‌ماه از تشکیل این پرونده می‌گذشت خبر از دستگیری یک مسافر سیانور به دست در فرودگاه مشهد رسانه‌ای و مشخص شد این فرد، عامل قتل چهار تن در ملایر است.

سرهنگ سلگی اظهار داشت: احتمال جابجایی متهم تحت تعقیب از طریق فرودگاه متصور اما بررسی موید این بود که بلیت پرواز به نام متهم در سیستم فرودگاه ثبت نشده و مشخص شد وی با هویت جعلی و استفاده از اسناد جعلی بلیت تهیه کرده است.

وی افزود: این زن جوان پیش از سوار شدن به هواپیمای مشهد - تهران در حلقه کارآگاهان پلیس گرفتار شد و متهم که قرص سیانور در دست داشت پیش از استفاده از آن به دام افتاد.

فرمانده انتظامی ملایر گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته ۱۵ روز قبل از مرگ این چهار تن، پسر یکساله متهم به‌علت بیماری جان باخته و این موضوع و تاخیر در مداوای فرزند موجب عذاب وجدان وی شده است.

سرهنگ سلگی ادامه داد: متهم در اعتراف‌های اولیه مدعی شده بود همسر و زن برادرش در مرگ فرزندش دست داشتند بنابراین همگی آنها به‌علت عذاب‌وجدان به فکر خودکشی دسته‌جمعی می‌افتند. همچنین مسمومیت دوستش در منزل وی اتفاقی بوده است.

فرمانده انتظامی ملایر متذکر شد: متهم در نهایت به قتل این افراد اعتراف و بیان کرد: پیش از مرگ فرزندش مورد بی‌توجهی خانواده قرار می‌گرفت و در مرگ فرزندش نیز خانواده نیز کم‌کاری و بی‌توجهی کردند. بی‌توجهی عاطفی به این زن و همدردری نکردن با وی برای صبوری در غم از دست دادن فرزندش، موجب شکل‌گیری سناریوی در ذهن او برای به قتل رساندن افراد مقصر در مرگ فرزندش می شود.

وی با بیان اینکه این زن با استفاده از قرص سیانور مرگ همسر و یک زن باردار را رقم می‌زند اضافه کرد: یکی از دوستان قاتل برای ابراز همدردی به خانه او مراجعه کرده و پس از گریه در غم از دست دادن فرزند دوستش، دچار سردرد می‌شود.

فرمانده انتظامی ملایر ادامه داد: در این هنگام قاتل برای شستشوی صورت، اتاق را ترک کرده و دوستش از وی درخواست قرص برای کاهش سر درد می‌کند که متهم از وی می‌خواهد قرص را از داخل کیف او بردارد. داخل کیف متهم علاوه بر قرص ژلوفن سیانور نیز وجود داشت که مقتول هر دوی آنها را مصرف کرده و جان می‌بازد. پرونده قاتل در اختیار دادسرای ملایر قرار گرفته و هم اینک او در زندان به سر می‌برد.

قتل اعتراف قاتل چهار شهروند ملایری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر