کد خبر: 806343 A

رئیس بهزیستی شهرستان بهمئی درباره انتشار فیلم عقد یک دختر ۹ ساله در فضای مجازی توضیحاتی را ارائه کرد.

ناصر مختاری رئیس بهزیستی شهرستان بهمئی در پی انتشار این فیلم در فضای مجازی که مربوط به ازدواج یک دختر 9ساله بود گفت: پس از انتشار این فیلم ،تیم اورژانس اجتماعی وارد کار شده‌ و با خانواده دختر، مدیر و مربیان مدرسه و عاقد مذاکراتی را انجام داده‌ایم و گزارش جامعی در این خصوص در حال آماده شدن است و ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: در رسم عشایری نشانه بندی برای دختر و پسر بین بعضی خانواده‌ها رایج است و جزیی ازآداب رسومات وخرده فرهنگ‌های جامعه روستایی وعشایری است. این فیلم نیز یک نشانه‌بندی بین دختر و پسر بوده است که جزیی ازرسومات عشیره ای  منطقه است.

رئیس بهزیستی شهرستان بهمئی خاطرنشان کرد: سن پسری که در این فیلم است کمتر از آن چیزی است که در فضای مجازی اعلام شده است و فاصله سنی آنها کمتراز ده سال است و  این عقد با رضایت خانواده طرفین برای رفع محدویت در رفت و آمدهای خانوادگی وجلوگیری از سوءظن های اطرفیان بود.

مختاری با بیان اینکه حمایت از کودکان وظیفه سازمان بهزیستی است تصریح کرد: طی نشست ها و صحبت‌هایی که با خانواده‌ها صورت گرفت برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی بیشتر متقاعد شدند که این صیغه محرمیت نیز برداشته شود و تا زمانی که دختر به سن مرسوم ازدواج   نرسیده است اقدامی انجام نشود و دختر خود اقدام به تصمیم گیری برای آینده خود کند.

وی خاطرنشان کرد: ضمنا در بعضی از رسانه‌ها در فضای مجازی اعلام شده که عاقد از کارمندان سازمان بهزیستی است که این موضوع نیز تکدیب می‌شود و عاقد هیچ گونه رابطه استخدامی واداری با این اداره ندارد. علی ایحال موضوع به‌صورت ویژه توسط بخش مددکاری در حال پیگیری است تا به هرنحو ممکن از حقوق این کودک دفاع لازم بعمل آمده و از هر گونه آسیبی پیشگیری شود.

 

کودک همسری ناصر مختاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر