کد خبر: 806094 A

سردار مومنی مطرح کرد:

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور از تولید سالانه ۹ هزار تن مواد مخدر در همسایگی ایران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار اسکندر مومنی امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با بیان اینکه راهبرد کوتاه مدت ستاد مبارزه با مواد مخدر ساماندهی، جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر است، اظهارکرد: برای این منظور ابتدا باید ظرفیت‌هایی ایجاد شود که در این رابطه اقدام شده و در ادامه نیاز به اصلاح قانون نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: پیشگیری رویکرد اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر است و در این‌باره طرح یاریگران زندگی مطرح شده و مورد تاکید ریاست‌جمهوری قرار دارد و  امسال آغاز خواهد شد. در قالب این طرح از ایده‌ها و طرح‌های اجرایی برای پیشگیری از اعتیاد استقبال می‌کنیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: استان کرمان به نمایندگی از استان‌ها و جهان در عرصه مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند زیرا بخش عمده‌ای از مواد مخدر از استان کرمان عبور می‌کند. در حال حاضر بخشی از ظرفیت‌های استان کرمان برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به سایر استان‌ها و حتی سایر کشورها به کار گرفته شده و در این استان یک تلاش جمعی برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد. واقعیت این است که به اجبار در منطقه‌ای قرار گرفته‌ایم که در همسایگی ما تولیدات مواد مخدر از ۲۰۰ تن در سال ۲۰۰۱ هم اکنون به  ۹ هزار تن رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: موضوع اعتیاد و مواد مخدر به‌قدری جدی است که رهبری به‌صورت مستمر نشست‌های آن را برگزار می‌کنند و یکی از این موارد، مربوط به مواد مخدر و اعتیاد است زیرا مواد مخدر ریشه بسیاری از طلاق‌ها، جرائم خشن، قتل‌های خانوادگی و بیماری‌های عفونی است.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور همچنین از پرداخت هزینه‌های درمان و بازپروری ۷۰۰ معتاد متجاهر علاوه بر ظرفیت موجود در استان کرمان تا دو سال آینده خبر داد و گفت: این افراد باید در مراکز ترک اعتیاد بازپروری شده و پس از آن با سلامت به چرخه زندگی فردی و اجتماعی خود برگردند.

ستاد مبارزه با موادمخدر بازپروری بازپروری معتادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر