کد خبر: 806046 A

سردار مومنی خبر داد:

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه در استان کرمان ۶۰ تن مواد افیونی طی ۵ ماهه امسال کشف شده، افزود: این منطقه در خط مقدم مبارزه با موادمخدر قرار دارد.

به گزارش ایلنا، سردار اسکندر مومنی در حاشیه بازدید از کشفیات موادمخدر پلیس استان کرمان گفت: در بازدیدی که از استان کرمان داشته‌ایم می‌توان گفت در مجموع عملکرد این استان در تمامی شاخص‌ها مثبت بوده است. در ۵ ماهه امسال ۶۰ تن کشفیات در استان کرمان رقم خورده که ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته و حدود ۸ تن از این مواد شامل هروئین، مرفین و شیشه بوده که به مقصد کشور‌های اروپایی در حال انتقال بوده است.

سردار مومنی بیان داشت: از مجموع کشفیات کشور ۷۰ درصد در استان‌های شرقی و حاشیه شرق کشور بوده که نشان می‌دهد هدف گزاری و تمرکز پلیس بر مبدا و مناطق ورودی موثر بوده است.

وی با بیان اینکه در کل کشور از ابتدای سال ۴۰۰ تن انواع مواد مخدر کشف شده، اظهار داشت: این کشفیات ۱۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می‌دهد و ما را بر آن داشته که با تمرکز بر اقدامات اطلاعاتی در محدود شرق و حاشیه شرقی کشور اجرای ماموریت داشته باشیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان داشت: در راستای ساماندهی معتادان متجاهر و بازدید از اردوگاه کبوترخان رفسنجان در نظر گرفته شد با همکاری مشترک استانداری، ستاد مبارزه با موادمخدر و سازمان زندان‌ها ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ نفری در این استان ایجاد شود؛ ان‌شاء‌الله در ماه‌های آینده ۴ اردوگاه دیگر در کشور راه‌اندازی می‌شود تا معتادان متجاهر ساماندهی شوند.

وی با اشاره به اینکه در همه سطوح مبارزه با مواد افیونی در حال آسیب‌شناسی هستیم، تصریح کرد: بخشی از مواد کشف شده مصرف پزشکی دارند و تبدیل به دارو شده و مابقی منهدم می‌شوند. بیش از ۱۱ درصد تولید ناخالص کشور صرف هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم مبارزه با مواد مخدر می‌شود و از طرفی لازم است قانون نگهداری معتادان متجاهر اصلاح شود و این مراکز توسعه یابند.

ستاد مبارزه با مواد مخدر معتادان متجاهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر