کد خبر: 805805 A

هاشمی:

رئیس شورای شهر تهران گفت: رویکرد قیام امام حسین(ع) ظلم ستیزی و مبارزه با حاکمان فاسد بود.

به گزارش ایلنا،  محسن هاشمی در حاشیه بازدید از این رویداد با بیان این مطلب افزود: همانطور که می دانید محرم، پیام اباعبدالله الحسین به جهانیان است.

وی با بیان اینکه رویکرد امام حسین(ع) ظلم ستیزی و مبارزه با حاکم ظالم زمان بوده است، ادامه داد: لذا این پیام باید جنبه بین المللی خود را حفظ کرده و به تمام دنیا و حاکمان فاسد دنیا این پیام را القاء کند که مذهب شیعی دارای چنین الگویی است و برای عبور از فساد در جهان تلاش می کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه هر ساله شیعیان در جهان این آئین را گرامی می دارند، بیان کرد: مراقبت از این آئین مذهبی ضروری است تا با استفاده از نوآوری های خرافی و روش های عزاداری ای که مناسب شیعیان نیست، خدشه دار نشود.

وی به هیات های مذهبی نیز توصیه کرد: نباید در برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) مزاحمت برای شهروندان ایجاد شود چرا که پیام سالار شهیدان مردم داری و دین داری است.

محسن هاشمی در ادامه با اشاره به برگزاری هفدهمین رویداد عطر سیب یادآور شد: نمایشگاه عطر سیب که ویژه ماه محرم است چندین سال است که با هدف تامین تجهیزات مورد نیاز هیات های مذهبی توسط شهرداری تهران در حال برگزاری است.

به گزارش ستاد خبری هفدهمین رویداد عطر سیب، وی با بیان اینکه در واقع فلسفه شکل گیری این نمایشگاه به این دلیل بود تا تمام تجهیزات مورد نیاز محافل عزاداری امام حسین(ع) با هزینه کمتری تامین شده و صاحبان هیات های مذهبی بتوانند تجهیزات خود را به قیمت مناسب تری تهیه و در اختیار مردم قرار دهند، تاکید کرد: از تمام دست اندرکاران این نمایشگاه تشکر می کنم و امیدواریم که هر سال این نمایشگاه پر بار تر بتواند برگزار شود.

محسن هاشمی رفسنجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر