کد خبر: 805666 A

غلامرضایی خبر داد:

معاون پیشگیری بهزیستی استان قزوین گفت: در سه ماه نخست امسال ۴ هزار و ۸۹ نفر در مراکز مجاز درمان و کاهش آسیب اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان‌ها پذیرش شدند.

به گزارش ایلنا، زهرا غلامرضایی (معاون پیشگیری بهزیستی استان قزوین)  با اشاره به پذیرش ۴ هزار و ۸۹ نفر در دراکز مجاز درمان و کاهش آسیب اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان‌ها در سه ماه نخست امسال گفت: در این مدت در مراکز ترک اعتیاد به هزار و ۷۳۱ معتاد داوطلب ترک، خدمات تخصصی اعم از سم زدایی و روانشناختی ارایه شد. 

غلامرضایی افزود:. همچنین ۲ هزار و ۲۷۷ خدمت کاهش آسیب به معتادان تزریقی و متجاهر از طریق مراکز گذری روزانه و سرپناه شبانه و تیم‌های سیار ارائه شده است.

او اضافه کرد: این خدمات شامل یک وعده غذایی گرم، پک بهداشتی و خدمات آموزشی و انگیزشی است.

به گفته غلامرضایی، خدمات پس از ترک اعم از اشتغال، حرفه آموزی، حمایت خانواده‌های بیماران از نظر معیشتی، پیگیری اوراق هویتی بیماران از طریق پیگیری‌ها مددکاران واحد درمان دادگاه مدار هم در دست انجام است.

معاون پیشگیری بهزیستی استان گفت: سایر درمان‌ها اعم از ارجاع به مراکز با درمان‌های نگهداری، ارجاع به گروه‌های انجمن معتادان گمنام و درمان‌های بلند مدت و اقامت در مرکز اجتماع درمان مدار هم از جمله خدمات دفتر درمان و کاهش آسیب اعتیاد معاونت پیشگیری این نهاد است.

استان قزوین اعتیاد بهزیستی مواد مخدر درمان اعتیاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر